Autentické príbehy, nadčasové témy

Secesia a unikátny dizajn! Tento pražský hotel vás dostane

- Reklama -

Dych berúce! Skvotné! A skutočne zaujímavé. Dnešné apartmány sú také, že len veľmi ťažko im nájsť konkurenciu. Budete chcieť nahliadnuť do každého. Cit pre dizajn a detaily sa majiteľom nedá uprieť.

Už pravidelne sa venujeme dizajnu a architektúre. Prinášame zaujímavé tipy, rekonštrukcie, novostavby a ukazujeme miesta, ktoré stojí za to vidieť, navštíviť. Jedným z nich je aj dnešný tip – butikový hotel The Emerald.

Prahu môžete zažiť na rôznych úrovniach, čo však môže povýšiť výlet do českej metropoly na absolútne inú úroveň, je jedinečné ubytovanie. A ním The Emerald skutočne je. Nás inšpiroval príbeh, ktorý nám vďaka svojmu originálnemu interiéru vyrozprával. Kombinuje rôzne štýly a môžete tu vidieť rôznorodosť, ktorá je ale zároveň akoby prepojená svojským duchom.

Byty sú štýlovo a najmä umelecky zariadené. Sú inšpirované prírodou, miestnou kultúrou a históriou. Tá je tu skutočne cítiť.

Nás dostali…

krásne štukové stropy, reliéfne dvere, drevené parkety či patinA stien, ktoré v každej izbe menia farbu.

Rovnako jedinečné sú aj kúpeľne. Jemné farby, sýte farby, rôzne štruktúry, materiály. Samostatne stojaca vaňa, ale i sprchový kút. Oddelené alebo súčasťou spálne. A zlaté doplnky či batérie. Tie predsa nemôžu chýbať. Skutočne veľký výber a inšpirácií pre tú NAJ kúpeľňu podľa vlastného gusta.

Farieb a kombinácie vzorov sa často bojíme. Ak sa však stretne cit pre dizajn so správnou dávkou odvahy, môže kúpeľňa dostať úplne iný rozmer. Tieto dizajny sa určite podarili.

Tmavé odtiene sú často spájané so zmenšením priestoru. V prípade, že sa pre tmavú rozhodnete, nemusíte vôbec Ľutovať, pretože ju viete oživiť napríklad zlatou a luxusným doplnkom. Niekedy stačí siahnuť len po výraznom ráme či zrkadle.

HiStória na každom kroku a rovnako tak aj rôznorodosť.

Stará tehla vyzerá vždy dobre. Ak jej dáte druhú šancu, odmení vás aj takýmto pohľadom. Pokojne k nej už len zvoľte bielu, tou nič nepokazíte a dovolí vyniknúť úctyhodnému veku tehly.

Pohľad do minulosti

Secesný dom postavili v roku 1905. Emerald bol vlastnený židovskou rodinou, o budovu však počas druhej svetovej vojny prišla. Koncom minulého storočia sa im budova vrátila, nedávno prešla celkovou rekonštrukciou. Počas nej zmenili tento veľkolepý dom na hotel. Jednotlivé podlažia a byty boli reštaurované v spolupráci s talentovanými českými dizajnérmi, umelcami a maliarmi, ktorí ich pozdvihli do úplne novej dimenzie. Budova však za žiadnych okolností neprišla o svoj genius loci.

Páčila sa vám dnešná návšteva?

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -