Autentické príbehy, nadčasové témy

Sedemnásť prestížnych dizajnových ocenení pre Sony

0

Spoločnosť Sony získala 17 prestížnych ocenení za produktový dizajn na Medzinárodnom fóre dizajnu (iF) 2009, vrátane troch zlatých medailí pre digitálne fotoaparáty Cyber-shot T700 a T77 a slúchadlá Active Style. Nezávislá organizácia iF oceňuje výnimočný dizajn už viac ako polstoročie a tento rok sa do súťaže prihlásilo takmer 3000 výrobkov z celého sveta.

Široká paleta ocenených

Získanie 17 cien potvrdzuje, ako veľmi sú pre produkty Sony dôležité inovatívne technológie a unikátny dizajn. Ocenenie iF product design awards si odniesli produkty z takmer celej produktovej škály. Medzi nimi napríklad bezdrôtový televízor LCD televízor Sony BRAVIA EX1, úplne prvý televízor na svete s technológiou OLED – XEL-1, bezdrôtový systém domáceho kina DAV-F500 či funkciami nabitý Walkman série S.


Predstavujeme zlatých medailistov

Tri produkty boli dokonca ocenené zlatou medailou. Tá sa ušla farebným a kompaktným modelom fotoaparátov Sony Cyber-shot DSC-T700 a DSC-T77, a tiež štýlovým slúchadlám série Active Style.
Sony Cyber-shot T700 je navrhnutý tak, aby bol čo najtenší. Povrch má z čistého lešteného kovu, ktorý umocňuje elegantný a minimalistický dojem. Okrem výzoru T700 zaujme aj fotoalbumom, ktorý sám rozozná, kedy bola fotografia spravená a automaticky ju zaradí do albumu, takže prehľadávanie v obrázkoch je omnoho rýchlejšie.
Ďalší zlatým medailistom z rodiny Sony sú slúchadlá série Active Style, ktorých samotný názov naznačuje, že sú vyvinuté pre aktívnych a energických ľudí, ktorí sú neustále v pohybe a potrpia si na štýlový dizajn, bez kompromisov na úkor kvality zvuku.
Zlato dostal aj digitálny fotoaparát s rozmermi kreditnej karty Cyber-shot T77, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a je len 13,9mm tenký. V závislosti od toho, či sa chystáte na snímanie portrétu, krajiny alebo makra, dokáže T77 automaticky upraviť nastavenia obrazu pre čo najkvalitnejší záber.


Štrnásť ďalších ocenených za produktový dizajn iF 2009:

LCD televízor BRAVIA EX1
OLED TV XEL-1
Systém domáceho kina DAV-F500
Digitálny kamkordér Handycam DCR-SR85/75/65/55/46/45/36/35(E)
HDV kamkordér HVR-Z7
Digitálna zrkadlovka Alfa 350
Digitálna zrkadlovka Alfa 900
Digitálny fotorámik VGF-CP1
Digitálny fotorámik S-Frame DPF

série V
Aktívny systém reproduktorov Sountina NSA-PF1
Slúchadlá MDR-EX500
Lineárny PCM rekordér PCM-D50
Digitálny mp3 prehrávač WALKMAN série S
USB kľúč USM-LX/L

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk