Autentické príbehy, nadčasové témy

Selva – exkluzivita a elegancia v talianskom štýle

0

Láska k tradíciám, odvaha pre inovácie. Jednoduchá charakteristika poslania spoločnosti Selva. V súčasnosti rôzni svetoví producenti nábytku experimentujú, hľadajú nové formy akvizícií s cieľom osloviť čoraz náročnejšieho zákazníka. Rôznorodý svet Selva ponúka pre každého príležitosť vytvoriť si vlastný životný priestor podľa svojich predstáv.

Spoločnosť Selva reprezentuje eleganciu a zároveň moderný štýl. Aj preto láka veľké množstvo záujemcov o kvalitný nábytok, o čom svedčí aj obrovský záujem návštevníkov Medzinárodného veľtrhu nábytku v Miláne. Práve toto podujatie patrilo k mimoriadne úspešným, pretože poukázalo na zmes štýlov a extravaganciu, ktorú reprezentuje napríklad jedálenský nábytok „Platinum“. K jubilejnému štyridsiatemu výročiu predstavila Selva nové línie a budúce smerovanie spoločnosti.

Neskutočne rozmanitá produktová rada ponúka zaujímavé kreácie – od klasiky, v podaní nábytku v štýle 17. storočia, až k moderným dizajnovým kúskom. Motiváciou, ktorá posúva tohto talianskeho výrobcu už štyridsať rokov neustále dopredu, je láska k tradíciám a odvaha stále objavovať nové postupy a zároveň ochotu nechať sa inšpirovať moderným trendom. Táto cesta priviedla Selvu „do výšok“ – medzi popredných výrobcov nábytku a zviditeľnila jej aktivity na celom svete. K ďalším faktorom, ktoré výraznou mierou pomohli firme k úspechom, patria nepochybne – kreativita, extrémne vysoké dodržiavanie kvality, láska ku krásnemu a poznatky v oblasti tradičnej talianskej zručnosti.
„Handmade in Italy“ táto informácia vždy vzrušovala obdivovateľov majstrovskej dokonalosti v oblasti módy, nábytkárstva, alebo keramiky. Je prísľubom kvality, ktorá vytvára z každej kreácie spoločnosti Selva unikát vyhľadávaný na všetkých kontinentoch.
Selva sídli už dlhú dobu v Bolzane, zatiaľ čo výrobné priestory umiestnila do Isola Riza blízko Verony. Globalizácia a snahy ovládnuť ďalšie trhy, priviedli jej predstaviteľov k myšlienke založiť obchodné spoločnosti – Selva America a Selva Middle East. Predajne tejto značky nájdu zákazníci vo všetkých svetových metropolách.

Philipp Selva, riaditeľ spoločnosti prezradil tajomstvo úspechu značky: „ Našou inšpiráciou je láska k ľuďom. Nesnažíme sa produkovať len preto, že chceme vyrábať kvalitný nábytok, ale chceme vytvárať priestor, v ktorom sa ľudia budú cítiť šťastní. Toto bol základný princíp môjho otca, ktorý sa snažím stále dodržiavať a platí v spoločnosti dodnes.“


Ako vznikol príbeh spoločnosti Selva?

V roku 1968 Peppi Selva založil malú rodinnú firmu. Selva štýl sa rýchlo stal prísľubom kvality a podnikom, ktorý patril skoro k najžiadanejším so svojím ručne produkovaným nábytkom.
Dnes, po rokoch, rodinná firma so rozvinula do veľkej a úspešnej spoločnosti s menom Selva Style International. Jej zakladateľ zomrel v roku 2001 a v súčasnosti ju vedie jeho syn Philipp Selva, ktorý značku priviedol na najvyššie méty v oblasti produkcie nábytku. Spoločnosť sa stala preslávenou na celom svete hlavne prostredníctvom vynikajúcej ponuky nábytku pre hotely.

NIPOS     Photos: Selva Press

www.selva.com