Autentické príbehy, nadčasové témy

Show Georgesa Chakru

0

Show Georgesa Chakru

V rámci módneho týždňa v Paríži, počas ktorého predstavili rôzni módni návrhári kolekcie na sezónu jeseň – zima 2009/2010, mal možnosť ukázať svoje talent aj módny dizajnér Georges Chakra. Svoju šou sa rozhodol umiestniť do La Cité de L’Architecture et du Patrimoine.

Známy svojím zmyslom pre pôvabnú eleganciu sa Chakra tento raz rozhodol cestovať v čase, aby čerpal námety na svoju kolekciu Jeseň/Zima v ére dvadsiatych rokov. Fluidum je kľúčové slovo, ktoré charakterizuje túto skvelú novú líniu. Spojenie majstrovského vypracovania a veľkých kontrastov sa odzrkadľovalo v každom z predvádzaných štyridsiatich štyroch modelov.

Asymetrické strihy, „anjelské krídla, šperkami vyzdobené časti zakrývajúce ramená, odvážne pásky z čipky, časti prešité peniažtekmi a zamat vytvárajú štruktúru nekonečných variácií.
Pôvabná kolekcia v jesenných tónoch a tmavých odtieňoch začínajúcich od čiernej až po tmavú modrú, následne prechádzajúcich do burgundskej červenej, až ku klasickej  červenej. K tomu nesmieme zabúdať na farbu kaki, zlatú, bronzovú, sivú a kovovú striebornú.

Oživením kolekcie je svadobná línia, ktorá uzatvárala módnu šou, pričom jej dodala neskutočný romantický charakter, ale aj šarm. Kolekcia Georgesa Chakru – jeseň / zima 2009-2010 vzbudila záujem obecenstva, pričom si vyslúžila dlhotrvajúce „standing ovation“ aj od francúzskych hviezd, akými sú Sandrine Bonaire či Zoé Felix.

NIPOS                        Photos: Image .net

www.georgeschakra.com