Autentické príbehy, nadčasové témy

SIMPLE predstavuje značku Vanessa Bruno

0

V prostredí módy sa francúzska návrhárka Vanessa Bruno (*1967) pohybovala už od detstva. Jej matka, pôvodom Dánka, bola v sedemdesiatych rokoch top modelkou a otec, priekopník dámskej pret-a-porter, zakladateľom módnych značiek Emmanuelle Khahn a Cacharel.

Po krátkej kariére modelky uviedla Vanessa v roku 1996 svoju prvú kolekciu dámskeho oblečenia pod značkou „vanessabruno“ a ponúkla sviežu alternatívu módy veľkých značiek, ktoré zvrchovane kraľovali deväťdesiatym rokom. Zároveň získala licenciu v Japonsku, kde otvorila svoj prvý obchod v módnej štvrti Ginza. O rok neskôr predstavila druhú líniu „Athé“, ktorá ponúkla mladistvejšiu a uvoľnenú módu na deň a kolekciu doplnkov, vrátane tašky posiatej flitrami, čím výrazne prispela k popularite značky. Svoj prvý butik v Paríži otvorila v roku 1998 na ľavom brehu Seiny v štvrti St. Germain. Pri realizácii obchodov, ktoré sú koncipované ako priestory pre život, spolupracuje Vanessa s mladými umelcami, hlavne s alternatívnym fotografom Markom Borthwickom, ktorých umenie originálnym spôsobom dopĺňa módu a vytvára neopakovateľnú atmosféru.

Dievčenský a éterický štýl, ktorý je pre značku Vanessa Bruno charakteristický, vystriedal v aktuálnej kolekcii na jeseň a zimu vzhľad skôr strohý, inšpirovaný vojenským štýlom. Ten však modelom v prevažne čiernej a tmavomodrej farbe nijako neuberá na ženskosti. Jednoduché topy a rebrované svetre, ktoré charakterizujú lemy so strapcami na ramenách, dopĺňajú kožené alebo žerzejové legíny a semišové zavinovacie sukne. Skalné obdivovateľky pravdepodobne najviac nadchnú hodvábne blúzky, nohavice so zvýšeným pásom, kabáty stiahnuté v páse širokou mašľou alebo šaty s pôvabnými živôtikmi, ktoré sa svojím vzhľadom najviac približujú typickému štýlu značky Vanessa Bruno. Nechýbajú ani výrazné doplnky v podobe pletených čapíc, objemných šálov, voľných kozačiek ku kolenám a ozdobných opaskov.

Aktuálnu kolekciu značky VANESSA BRUNO si môžete kúpiť v concept store SIMPLE v Prahe.

Words: 2media.cz                       Photos: 2media.cz, ISIFA

www.vanessabruno.com
www.simpleconcept.cz