Autentické príbehy, nadčasové témy

Skutočne kráľovský klub

0

Guards Polo Club nachádzajúci sa v anglickom grófstve Berkshire by kľudne mohol byť označovaný prívlastkom „kráľovský“. Jeho prezidentom sa stal v roku 1955 Princ Filip a oficiálnou patrónkou Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. Slávny manželský pár už roky klub pravidelne navštevuje a vychutnáva si napínavé športové súboje.

Šľachtici, rozličné osobnosti i „obyčajnejší“ hostia majú príležitosť pozorovať duely jednotlivých tímov na kvalitnom trávnatom ihrisku od apríla do polovice septembra. Práve v tom čase totiž prebieha sezóna. Väčšinu najprestížnejších turnajov organizuje klub v júni. Vtedy sú na programe Queens Cup, Archie David a Royal Windsor. V okázalosti i návštevnosti ich prekoná snáď jedine podujatie Hurlingham Polo International Association Day, ktoré sa koná už tradične v júli. Na tribúnach i v blízkom okolí sa v tom čase nachádza približne 20 000 ľudí! Všetci túžia po tom vidieť skvelý šport, chcú sa však nadýchať aj tamojšej fantastickej atmosféry. Júl je zároveň mesiacom obľúbených turnajov Inter-Regimental a Trofeje Vojvodu z Wellingtonu, kým v septembri sa môže publikum tešiť na vzrušujúci Pohár národov.

Guards Polo Club má teda bohatú tradíciu v organizovaní rozmanitých športových podujatí. Počas nich musí byť všetko tip top, predovšetkým hlavne starostlivosť o významných hostí. Napríklad členovia kráľovskej rodiny sú zvyknutí na vysoký štandard a práve preto bolo nedávno odprezentované štýlové zariadenie Royal Box určené práve pre nich. K jeho prednostiam patrí vynikajúci nábytok, požadovaná exkluzivita a komfort, pohodlie v ňom môže nájsť od 20 do 24 ľudí.  
Významným osobnostiam je k dispozícii taktiež Vojvodov pavilón typický príjemnou až intímnou atmosférou. Nachádza sa v kúzelnom prostredí a disponuje terasou s pôsobivým výhľadom. Čarovné chvíle však návštevníci trávia aj v „obyčajnom“ piknikovom areáli.

Počas významných podujatí ako je napríklad Cartier International Day sa o požiadavky hostí stará skúsený Keith Prowse. Poskytované služby sú na špičkovej úrovni, skúsený tím pracovníkov myslí na všetko. Nechýbajú chvíle pohody strávené v spoločnosti tradičného popoludňajšieho čaju, momenty, keď tečú bublinky šampanského ani okamihy, ktorým dominujú kvety, fotografovanie alebo pútavé vystúpenia hudobníkov.  

Okrem skvelých športových zážitkov a fantastických služieb je jednou z dôležitých ingrediencií prestížneho britského klubu jeho poloha. Guards Polo Club sa rozprestiera v areáli Great Parku vo Windsore, v príjemnom, skutočne výnimočnom prostredí. Návštevník môže obdivovať utešené, udržiavané záhrady Savill a Valley so vzácnymi rastlinami a krami, jeho oko pohladia aj krásy okolitej prírody. Neďaleko sa nachádza aj dôležité miesto nazývané Femish Farm vybavené tréningovovu dráhou, cvičiskom pre kone a stodvadsiatimi stajňami.
Základy Guards Polo klubu boli položené v Smiths Lawn, mieste situovanom v juhovýchodnej časti windsorského Great Parku, „obkľúčenom“ záhradami Savill a Valley. Tam vyrástol aj miestny Clubhouse, ktorý v súčasnosti zastrešuje niekoľko priestorov určených pre manažment i zamestnancov klubu, ako aj bar a reštauráciu, kam majú voľný prístup špeciálni hostia a významné osobnosti.   

Pôvodne sa klub volal Houshold Brigade Polo Club, súčasný názov nadobudol v roku 1969. Rozširoval sa prakticky už od svojho založenia a v súčasnosti disponuje dokonca najväčším počtom členov v celej Európe. Medzi stošesťdesiatimi najaktívnejšími je možné nájsť aj tých najlepších hráčov pola na svete. O členstvo v Guards Polo Clube prejavilo záujem aj niekoľko fanúšikov „kráľovskej hry“ z ostatných krajín „starého kontinentu“, Blízkeho, či Ďalekého východu, Ameriky, Austrálie i Nového Zélandu.

Prestížny britský klub je taktiež známy podporou vzťahov mladých ľudí k polu, preto počas sezóny poriada reprezentačné zápasy medzi jednotlivými školami, univerzitami i talentovanými hráčmi. Všetci si hru vo fantastickom prostredí dosýtosti užívajú.

Marcel Letko                                                       Photos: ISIFA

www.guardspoloclub.com