Autentické príbehy, nadčasové témy

Skutočný luxusný zážitok

0

Z rozmanitých svetových prístavov vyrážajú na moria čoraz krajšie a honosnejšie lode. V máji 2010  sa vydá na svoju prvú plavbu ďalší hriešne luxusný kolos, ktorého stavba sa v súčasnosti realizuje v lodeniciach francúzskeho mesta St. Nazaire. Loď s názvom Norwegian Epic bude reprezentovať nové jedinečné koncepty a revolučný dizajn.

Z dostupných materiálov vieme, že pôjde o 325 metrov dlhú a 40 metrov širokú plávajúcu krásavicu, ktorá môže poskytnúť prechodný domov až 4 200 pasažierom. S 19 palubami a výtlakom153 000 ton má byť Norwegian Epic najväčšou a najunikátnejšou spomedzi jedenástich lodí, s ktorými jej budúci vlastník, spoločnosť Norwegian Cruise Line, operuje. Domovským prístavom plavidla sa stane najľudnatejšie mesto Floridy, cestovateľmi obľúbené, exotické Miami. Norwegian Epic bude realizovať sedem dňové plavby do oblastí východného a západného Karibiku. Pasažieri sa tak môžu tešiť na týždeň neobmedzených možností, plný slnka, vzrušujúcich zážitkov a skvelej
zábavy.

Ak sa rozhodnete pre príjemný zájazd loďou Norwegian Epic aj vy, získate možnosť preniesť sa do Costa Maya, malého, ale príjemného turistického regiónu Mexika, navštívite Honduraské ostrovy a určite neobídete ani rozprávkovo čarovné Holandské Antily či tropické Bahamy. Plavidlu Norwegian Epic bude už čoskoro patriť titul „najluxusnejšia loď“ vlastnená spoločnosťou Norwegian Cruise Line. A to nepochybne oprávnene, pretože pasažierom poskytne toľko skvelých možností, že je to takmer neuveriteľné. V luxusných kajutách (celkovo 1 426) so súkromnými balkónmi majú byť využité tie najmodernejšie a najelegantnejšie konštrukčné stavebné elementy a riešenia. Pasažieri môžu obdivovať rafinovane zakrivené steny, pôsobivé klenuté stropy či špeciálne osvetlenia navodzujúce príjemnú, napríklad aj romantickú atmosféru.

Dominantnými farbami budú rôzne druhy zemitých odtieňov. Súčasťou vybavenia kajút majú byť pohodlné priestory určené na sedenie, televízia s plochou obrazovkou a mini bar. Cestujúci sa môžu osviežiť v luxusných kúpeľniach s oddelenými sprchami, vaňami, umývadlami i WC. Komfortné a štýlové kajuty budú rozdelené do viacerých skupín podľa veľkostí, respektíve podľa ich umiestnenia na lodi. Najpriestrannejšie (od 30 do 75 m2) sa majú nachádzať na palubách č. 16 a 17, pričom pasažierov, ktorí ich budú obývať čaká voľný prístup do súkromného bazéna, dvoch víriviek, sauny či viacerých fitness zariadení. Podľa plánov lodných architektov sú paluby 11 a 12 rezervované pre špeciálne kajuty (v rozlohe 10 m2), ktoré reprezentujú nový koncept ubytovania, ideálny najmä pre cestujúcich vo veku od 18 do 25 rokov. Majú takzvaný moderný mestský look s oknami otvorenými do chodby a súkromným prístupom do obývacej miestnosti, kde môžu mladí pasažieri relaxovať, čítať knihu alebo si dať drink pred večerou.

Pripravte sa na to, že na lodi si užijete dynamický nočný život a stanete sa svedkom viacerých zaujímavých hudobných predstavení. Senzačnou novinkou na lodi bude mrazivý „ice bar“ s kompletným zariadením vrátane stolov, stoličiek a dokonca aj stien z ľadu. Jeho dizajn čerpá zo starých škandinávskych tradícií. Situovaný má byť na palube 7 a prijme maximálne 25 hostí, z ktorých každý dostane kožuch, rukavice a čiapku, aby dokázal odolať chladu. Teplota v bare totiž nepresiahne mínus 8 stupňov Celzia. Na lodi sa má nachádzať aj viacero zariadení určených výlučne pre dospelých. Do jedného z nich, vzrušujúceho zábavného komplexu Posh Beach Club sa bude vstupovať súkromným skleným výťahom. Cestujúci môžu len tak leňošiť na posteliach s kvalitným bielym čalúnením, užívať si súkromie v privátnych kajutách alebo ak dostanú chuť, tak sa jednoducho schladia vo vodách unikátneho 10 metrového vodopádu. V noci sa Posh Beach Club premení na otvorený nočný klub. Na privátnej palube číslo 16 sa nachádza Halo Bar, do ktorého majú prístup len hostia so špeciálnym VIP povolením. Bar bude prehliadkou kvalitných likérov, exkluzívneho umenia, ale aj luxusných šperkov. Cestujúci sa nemusia na všetky dostupné lákadlá len pozerať, ale môžu si niektoré aj kúpiť. Záleží od ich vlastného vkusu. Doplnkom tohto výlučne „dospeláckeho“ baru budú súkromné hracie stoly. Istotne sa potešia aj priaznivci bowlingu, ktorí si prídu na svoje v ďalšom skvelom night club komplexe s feelingom žiarivého Las Vegas. Reč je o Bliss Ultra Lounge, meniacom sa v noci na priestor nabitý vášnivou energiou, kde návštevníci sledujú na veľkej plazmovej obrazovke hudobné videoklipy a počúvajú modernú hudbu. Bola by chyba nespomenúť Spice H20, výnimočný zábavný komplex ovplyvnený kultúrami Latinskej Ameriky a Ázie. Mal by sa nachádzať v zadnej časti lode, na palubách 15 a 16.

Počas dňa si môžu hostia užívať slniečko na pohodlných ležadlách rozmiestnených okolo bazéna, vychutnávajúc si pritom tóny zaujímavej ázijskej hudby a chute ázijskej kuchyne. V momente ako zapadne slnko sa H20 zmení na plážový klub v štýle Ibiza so živou zábavou, kultúrnymi predstaveniami a chutnou večerou servírovanou dokonca priamo do postele. V noci sa nálada stupňuje, prebúdzajú sa vášne a ázijské rytmy striedajú tie latinské.

Marcel Letko                   Photos: Norwegian Epic

www.ncl.com
www.luxusneplavby.sk
www.oneworldtravel.sk