Autentické príbehy, nadčasové témy

Skvelá kombinácia umenia a módy v Miele Center STOPKA

0
Skvelá kombinácia umenia a módy v Miele Center STOPKA

27. novembra 2018 sa v Miele Center Stopka v Bratislave uskutočnila vernisáž výtvarníka Jozefa Stančíka, ktorú spestrili aj módne prehliadky aktuálnej kolekcie Sportalm Bratislava a módnej návrhárky Gianni Di Leo s modelkou Mónica Sofia.

V utorok 27. novembra 2018 patrili priestory Miele Center Stopka na Dvořákovom nábrežia bratislavského River Parku vernisáži výtvarníka Jozefa Stančíka, ktorý v exkluzívnom prostredí predstavil svoje diela.

Program vernisáže doplnili aj zaujímavé prehliadky aktuálnej kolekcie Sportalm a módnej návrhárky Gianni Di Leo, ktorej dominovala známa česká modelka Mónica Sofia. O štýlový príchod hostí sa zaslúžil welcome drink v podobe šampanského Taittinger a príjemná hudba z ozvučenia Bang & Olufsen.

Hostí vernisážou sprevádzala známa moderátorka Kvetka Horváthová. Na úvod akcie privítala hostí a predstavila samotného výtvarníka Jozefa Stančíka a jeho tvorbu. Následne umenie vystriedala krása v podobe módnych prehliadok.

Akciu navštívili aj zaujímavé osobnosti zo sveta šoubiznisu a módy Richard Rikkon, Karolína Chomisteková, Veronika Vágnerová, Bruno či Mária Zelinová, rovnako aj majster bojových umení Attela Vegh.

 

Počas večera si hostia okrem umenia a módy mohli vychutnať aj dobroty od spoločnosti Foodlover, ktorej majiteľkou je Martina Grňová, ako aj vína z produkcie vinárstva Mrva & Stanko.

Jozef Stančík
Päť rokov študoval interiérový dizajn a už počas štúdia sa popri navrhovaní interiérov venoval maľovaniu obrazov. Veľmi skoro zaznamenal, že po jeho obrazoch je výraznejší dopyt ako po samotných dizajnérskych prácach, čoho dôsledkom je skutočnosť, že už niekoľko rokov sa aktívne venuje len výtvarnému umeniu. Svoj štýl nechce konkrétne pomenovať, skôr ho prirovnáva k realizmu poznačenom pop artom. V jeho tvorbe je možné identifikovať, že obrazy vytvára ruka dizajnéra – architekta. Venuje sa prevažne portrétom, architektúre a abstrakcii, pričom experimentuje s materiálmi, kombinuje rôzne techniky, maľby, koláž,  tlač. O sebe prezrádza jedno malé tajomstvo: „Maľujem len vtedy, keď vstanem správnou nohou z postele a mám dobrú náladu.“

Módne prehliadky
Sportalm
Predstavil novú kolekciu lyžiarskej módy na obdobie jeseň/zima 2018/19. Značku Sportalm predáva butik Mood, ktorý môžu zákazníci nájsť na adrese: Gorkého 129/10, Bratislava

Gianni di Leo
Exkluzívna poradenská spoločnosť, ktorá sa venuje dizajnu, móde a osobnému vzhľadu. Pomáha svojim klientom zlepšiť a zúročiť svoj osobný štýl bez toho, aby prestali byť sami sebou. Spoločnosť Gianni di Leo zdôrazňuje ženskú a pánsku krásu za pomoci vlastného ošatenia a doplnkov. Novú kolekciu môžete nájsť exkluzívne v kamennom butiku Gianni di Leo v Prahe na Malej Strane, na Říční 2.

Text a Fotografie: Stopka

 

www.stopka.cz/sk