Autentické príbehy, nadčasové témy

Skvelé čítanie pre vaše telo a dušu

0
Skvelé čítanie pre vaše telo a dušu

Buďte pozitívne naladení a váš život sa zmení k lepšiemu. Alebo sa uzdravte sami s pomocou vášho tela. V každom prípade dve knihy z vydavateľstva Eastone Books vám prinesú množstvo nových myšlienok a návodov, ako zmeniť váš život.

Wayne W. Dyer: Vaše citlivé zóny

Ako sa zbaviť negatívneho myslenia a prevziať kontrolu nad vlastným životom

Bestseller od jedného z najpredávanejších autorov kníh o modernom prístupe k pozitivizmu a praktickom prekonávaní následkov negatívneho myslenia.

Premáhajú vás pocity viny, strachu či prílišnej naviazanosti na partnera, dospelé dieťa alebo rodiča? Sú situácie, v ktorých sa neviete ovládať? Celý život sa snažíte dosahovať úspechy len preto, aby vás za ne niekto pochválil? Máte pocit, že uznanie, ktoré sa vám za vaše snaženie či dodržiavanie istých pravidiel dostáva, nie je dostatočné?

Ak už dlhšie cítite, že vo svojom živote robíte niečo, čo vás ničí, ale neviete presne, čo to je, táto kniha je pre vás. Uznávaný americký motivátor Wayne W. Dyer v nej opisuje naše „citlivé zóny“, v ktorých často klameme samých seba a pre ktoré sa nechtiac dostávame do cyklov sebadeštrukčného správania len preto, lebo si namýšľame, že isté veci robíme správne. V každej kapitole rozoberá jednu problémovú zónu, odhaľuje príčiny sebaklamu, poukazuje na jeho viditeľné prejavy a ponúka najbežnejšie frázy, ktorými si svoje chybné myslenie ospravedlňujeme. Okrem podrobnej „diagnostiky“ ponúka aj praktické riešenia na to, ako spúšťače našich reakcií v citlivých zónach zvládnuť a nedať im moc nad našimi emóciami, správaním a životom.

Wayne W. Dyer je známy americký motivátor a jeden z najpredávanejších autorov kníh o sebarozvoji, ktorým sa inšpirovali aj iní autori. Svoju kariéru začínal univerzitnými prednáškami o pozitívnom myslení a motivačných technikách. Jeho myšlienky už vtedy zaujali istého vydavateľa, na ktorého podnet spísal svoje teórie do knihy Vaše citlivé zóny. Po jej vydaní Dyer opustil akademickú sféru a venoval sa vlastným projektom v oblasti motivácie.

small_1

Lisa Rankin: Myseľ verzus medicína

Vedou podložené dôkazy o tom, že sa dokážete vyliečiť sami
Celý život nás viedli k tomu, aby sme verili, že za naše choroby môže genetika. Alebo že máme jednoducho smolu – a kľúče k nášmu uzdraveniu držia v rukách lekári. Počas svojej medicínskej praxe si však lekárka Lissa Rankin uvedomila, že vo výučbe starostlivosti o zdravie sa zabúda na niečo veľmi dôležité: uznanie prirodzenej schopnosti tela vyliečiť sa a porozumenie tomu, ako môžeme silou mysle ovplyvniť procesy samoliečby. Vo svojej knihe na nevšedných prípadoch spontánneho vyliečenia ukazuje, ako môžu myšlienky, pocity a presvedčenia zmeniť fyziologické procesy tela. Uvádza vedecké údaje, ktoré dokazujú, že určité pocity, postoje a stavy poškodzujú telo, zatiaľ čo iné v ňom podporujú samoliečebné procesy.

V knihe spoznáte a naučíte sa:
– prevratný model starostlivosti o zdravie, založený na vedeckých objavoch lekárky;
– šesťstupňový program, ktorý vám pomôže odhaliť, ktoré stránky vášho života môžu byť poškodené a ako ich napraviť;
– ako si pripraviť na mieru ušitý plán na posilnenie zdraviu prospešných faktorov vášho života;
– ako načúvať „šepotu“ svojho tela skôr, než sa zmení na život ohrozujúci „rev“;
– ako uveriť svojmu vnútornému hlasu pri rozhodovaní o svojom zdraví a živote;
– ako si stanoviť vlastnú diagnózu, napísať si vlastné predpisy a vypracovať si plán činností, ktoré vám pomôžu pripraviť svoje telo na zázraky…

MUDr. Lissa Rankin je známou americkou lekárkou, často vystupujúcou v médiách, ktorá sa zaoberá medicínou mysle a tela, je tiež spisovateľkou, prednáša a bloguje na stránke LissaRankin.com. Zanietene sa venuje faktorom, ktoré priaznivo ovplyvňujú zdravie ľudí, i tým, ktoré robia ľudí náchylnými na ochorenie. Študuje možnosti, ako zlepšiť starostlivosť lekárov o pacientov a starostlivosť pacientov o seba. Školí lekárov a iných zdravotníckych pracovníkov, mobilizuje ľudí na akciách, ako sú I Can Do It a prednáša na akciách TED, či odborných lekárskych konferenciách.

small

Words & Photos: Eastone Books
www.eastonebooks.com