Autentické príbehy, nadčasové témy

Skvelý výsledok 8.ročníka Charitatívneho aukčného salóna

0
Skvelý výsledok 8.ročníka Charitatívneho aukčného salóna

Dvadsiateho novembra 2018 sa v aukčnej spoločnosti SOGA uskutočnil v poradí už 8. ročník Charitatívneho aukčného salóna, ktorý organizuje Asociácia pomoci postihnutým – APPA. Do minulého roka sa aukcia konala v Piešťanoch, v tomto roku sa po prvýkrát uskutočnila v Bratislave.

Počas večera sa dražilo 50 diel od popredných slovenských výtvarníkov, ktorí ich každoročne venujú do aukcie bezplatne. Výsledná vydražená suma – 24.000 Eur bude rovnakým dielom rozdelená medzi 6 rodín s dieťaťom, alebo dospelým s telesným postihnutím. Financie rodiny využijú na kúpu kvalitného vozíka, úhradu rehabilitácií, či špeciálnych rehabilitačných pomôcok.

Prehliadka vystavených diel pred aukciou

Podujatie moderovala patrónka aukčného salóna Soňa Müllerová a hudobným hosťom sa tento rok stal Martin Šafárik, kňaz, operný spevák a výtvarník v jednej osobe. K tomuto charitatívnemu podujatiu prispel nielen svojim spevom, ale aj výtvarným dielom, ktoré bolo zaradené do aukcie.

Trochu napätia – zástupkyňa APPA priniesla šek s výťažkom

Dražbu viedla ako každý rok Nina Gažovičová z aukčnej spoločnosti SOGA, ktorá je dlhoročným partnerom tohto charitatívneho podujatia. Nina Gažovičová pomáha odbornými radami aj počas celej prípravy aukcie. Aj vďaka tomu sa Charitatívny aukčný salón vypracoval na reprezentatívnu prehliadku súčasného slovenského umenie a každoročne ju svojimi dielami podporujú poprední slovenskí výtvarníci.

Prezentácia diela Fera Guldana

Na záver hádam len citát z poďakovania mamičky 1,5 ročnej Klárky – jednej z podporených členov Klubu APPA, ktorá prebrala šek s výťažkom aukcie a povedala: ”Sľúbila som mojej dcére, že do školy pôjde po vlastných. S podporou APPA sa nám táto túžba určite splní”.

Odovzdanie výťažku aukcie zástupkyni vybraných členov Klubu APPA

Viac informácií:
Asociácia pomoci postihnutým – APPA už od roku 2009 pomáha deťom aj dospelým s telesným postihnutím. Aktivity APPA sú zamerané na podporu toho, čo človek s telesným postihnutím a jeho rodina potrebuje k zlepšeniu a skvalitneniu života (pomôcky, vozíky, bezbariérové riešenia bývania, kúpa a prestavba automobilov, špeciálne operácie, rehabilitačné pomôcky…), ale aj na vzdelávanie a aktivity, ktoré robia život týchto rodín krajším a plnohodnotnejším.

Dražba – napätie i zábava medzi dražiteľmi

V tomto ročník aukcie sa dražili diela Andreja a Martina Augustínovcov, Jána Bergera, Roberta Bielika, Miroslava Cipára, Ivana Csudaia, Michala Czinegeho, Andreja Dúbravského, Mateja Fabiana, Lucie Fabovej, Viktora Freša, Vladimíra Gažoviča, Fera Guldana, Bibiany Hallovej, Bohdana Hostiňáka, Kataríny Janečkovej Walshe, Jána Kekelyho, Petra Kľúčika, Patrície Koyšovej, Mareka Kvetána, Veroniky Lučeničovej Gabčovej, Petra Nikla, Mareka Ormandíka, Milana Paštéku, Doroty Sadovskej, Katy Sedlak, Rudolfa Sikoru, Borisa Sirku, Ľuby Suchalovej Harichovej, Martina Šafárika, Martina Ševčoviča,  Norberta Šmondrka, Márie Švarbovej, Lucie Tallovej, Rasťa Trizmu, Jána Vasilka a Jána Zoričáka.

 

Text a fotografie: APPA

https://appa.sk