Autentické príbehy, nadčasové témy

Sladký Valentín. Máte už program na romantický večer?

- Reklama -

Od sviatku zaľúbených nás už nedelí ani 24 hodín. Veľkolepé prípravy či aspoň nejaká drobnosť alebo kytica na poslednú chvíľu? Všetko sa počíta. Ale čo tak trošku viac? Skvelú večeru, príjemné prostredie, noc mimo domu alebo spoločná masáž? Máte to premyslené? Pretože my áno…

Aj keď mnohí Valentína oslávili už tento víkend, až zajtra sa deje tá skutočná romantika. Niektorí si ju odložili na najbližší víkend. Ale viete čo? Romantiku by ste si mali “pestovať” celý rok, priebežne, nezabúdať na špeciálne chvíle. Poďte s nami na návštevu na miesta, kde romantika kvitne v každom ročnom období, ale práve 14. februára graduje a môžete byť pri tom aj vy. Našli sme dve čarovné miesta – AMAZING PLACES – kde si to poriadne užijete.

Romantika pod Trenčianskym hradom

Toto miesto je ideálne na chvíle vo dvojici. Hotel Elizabeth Trenčín ponúka nielen nádherné a luxusné ubytovanie v béžových a hnedých tónoch, ale taktiež skvelé wellness v štýle rímskych kúpeľov a zážitkovú gastronómiu. Pre náročných je tak vynikajúcou voľbou exkluzívny apartmán s priestrannou obývacou časťou a vaňou uprostred kúpeľne. 

Špeciálna večera priamo na Valentína? Určite sa to dá. Tento rok si môžete dopriať valentínsku večeru pre dvoch a prežiť s partnerom nádherné romantické chvíle pod hradom. Garantujeme vám, že tu si vaše chuťové poháriky prídu na svoje.

Ak však nestíhate špeciálnu večeru, nesmúťte. Vynikajúce jedlá môžete ochutnať aj inokedy v roku. Bohatý výber jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne a rôzne špeciality šéfkuchára a kvalitné vína ponúka hotelová reštaurácia.

Vizuálne zážitky na tanieri a nielen to. Secesná atmosféra historického hotela sa dokonale spojila s modernou, a tak vytvorila príjemné zákutia na tie najkrajšie chvíle vo dvojici.

Čo tak si dopriať na Valentína aj masáž? Skvelý oddych a uvoľnenie po náročnom dni v práci.

A vedeli ste, že Hotel Elizabeth s pôvodným názvom “Erszebet Szalo” dal postaviť barón Armin Popper? Svoju prevádzku zahájil 1. januára 1902 a ihneď sa stal súčasťou spoločenského a kultúrneho života mesta Trenčín. Noblesa sa tu stretla s perfektnou obsluhou a komfortom viedenských podnikov.

Romantika na zámku?

Poďme od hradu k zámku. Táto zastávka bude vo vinohradníckom mestečku Pezinok. Romantiku na zámku môžete zažiť rôznymi spôsobmi, stačí sa ubytovať a stráviť neskutočný víkend, alebo vyskúšať valentínsku degustačnú večeru v Palffy restaurant. A to nie je všetko.

Poďme však pekne od začiatku. Ako vznikol Palace Art Hotel Pezinok? Pôvodnému vodnému hradu z 13. storočia a neskoršiemu sídlu grófskeho rodu Pálffyovcov vdýchol život nový majiteľ, ktorý tu vybudoval vinárstvo, hotel, expozíciu vína, skla aj rodiny Pálffy.

Hotel v boutique štandarde ponúka noblesnú atmosféru i exkluzívne služby v 48 izbách a apartmánoch. Očarí vás vstup na recepciu i do gastronomickej svätyne REŠTAURÁCIA PÁLFFY. Pohodlie a ticho je zaručené v každej z izieb, v ktorých je spolu 120 lôžok.

Najlepšie izby na zámku boli vždy pripravené pre kráľa.

Vychutnajte si nádherné chvíle, luxus priestoru, jedinečnosť okamihu. Veľkorysé miestnosti vám poskytnú všetko, čo potrebujete pre úplný oddych a intimitu. 

Zámocká veža poskytuje nielen exkluzívne bývanie, ale aj nádherné výhľady do diaľky na rôzne smery. Hrubé múry sú ideálne pre úplný pokoj, k tomu netypická kruhová spálňa a veľkolepá obývačka, to sú vymoženosti stredovekej stavby. Apartmán vo veži má luxusných 75m2 a v jeho kúpeľni nájdete modernú sprchu aj dizajnovú vaňu s výhľadom do prírody. 

Zámocké wellness? Určite ho vyskúšajte. Mozaika dvoch pávov stráži rozľahlý Wellness & Spa. Osobitný svet, ukrytý v priestoroch zámku, očarí hostí atmosférou pokoja. Už pri vstupe pocítite uvoľnenie, pohodu a príjemné teplo. Centrálnej časti dominuje nadštandardná vírivka prepojená s oddychovou zónou. Dômyselne rozložené sauny odstránia únavu i stres. A vôňa byliniek pod rukami masérov prinesie harmóniu tela a mysle.

A aj na tomto mieste je pripravená široká ponuka špeciálnych terapií alebo masáží. Stačí si už len vybrať podľa svojho gusta.

-redakcia-

Zdroj: Amazing Places, Hotel Elizabeth Trenčín, Palace Art Hotel Pezinok

Titulná fotografia – Hotel Elizabeth Trenčín – wellness zóna

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -