Autentické príbehy, nadčasové témy

Slávnostná vernisáž výstavy Ašot Haas

0
Slávnostná vernisáž výstavy Ašot Haas

V utorok 27. februára patrili priestory Savoy gallery umeniu jedného z najúspešnejších mladých umelcov súčasnej domácej scény Ašota Haasa. Jeho umelecký prejav možno bez okolkov nazvať jedinečným a nadčasovým. Geometrické tvary, matematika či fyzika zaujali výtvarníka natoľko, že vo svojej tvorbe na ne kladie mimoriadny dôraz. Aj preto vernisáž vzbudila veľký záujem umeniachtivých návštevníkov.

 

Prítomných hostí na úvod privítala moderátorka večera Lucia Wirthová, ktorá sa poďakovala všetkým partnerom večera a zároveň predstavila tvorbu Ašota Haasa.  Keďže mnohí návštevníci, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na slávnostných vernisážach v Savoy Gallery boli zvyknutí na kreatívne a výstižné podtituly, pomocou ktorých boli uvedení do sveta konkrétneho umelca, Lucia Wirthová upozornila na to, že v tomto prípade urobili organizátori výnimku. Ašot Haas si počas svojej úspešnej umeleckej kariéry vybudoval dostatočne silné meno, rovnako ako aj jeho tvorba. Miesto na podtitul bol v tomto prípade zbytočný.

Po úvodných slovách dostal priestor hudobný hosť Mária Kmeťková, ktorá svojou hrou na harfu priviedla všetkých do sveta múz a snov. Táto mladá absolventka vysokej školy múzických umení sa už počas štúdia na konzervatóriu stala absolútnou víťazkou súťaže slovenských konzervatórií v hre na harfe.

Po hudobnom vstupe patrilo pódium opäť výtvarnému umeniu a kurátorke výstavy Márii Horváthovej, ktorá predstavila dielo talentovaného umelca. Slová vystriedali slová, keď na pódiu po boku sympatickej moderátorky zažiaril samotný výtvarník Ašot Haas a prítomným hosťom priblížil svoju tvorbu. Ako sa zvykne vravieť – „do tretice všetko dobré“, následne pódium patrilo manažérovi výstavy Igorovi Turukovi, ktorý upriamil pozornosť na poslanie galérie aj najhlavnejšie poslanie – ponúkať návštevníkom kvalitnú dávku umenia.

Po príhovoroch si mohli hostia vychutnať ďalšiu dávku hudobnej nádielky Máre Kmeťkovej, ktorá bola príjemnou bodkou za krásnym večerom venovaným umeniu.

Vďaka za podporu patrí všetkým partnerom, ktorí podporili slávnostnú vernisáž:

TA3, Guest, Exclusive, Západoslovenská televízia, Gmitter Media, Liek, Zoznam.sk, RBXT, Moderné bývanie, Vega, Beauty and Woman, VIP moderný životný štýl, Severka (Televízia severného Slovenska), Lumako, To Designe, Sport marketing company, Arthur, Epic Business, Vinárstvo ILT, Liberté, MOAK, Zlatá studňa, Area Print, Bang and Olufsen, Carlton Property.

 

 

Peter Fritz

Fotografie: Petra Slušná

 

http://savoygallery.sk