Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Slovenská astrobiologička a marsonautka plánuje vystúpiť na najvyššiu horu Antarktídy v spolupráci s NASA

- Reklama -

Slovenská astrobiologička Michaela Musilová má ďalšie plány aj v roku 2024 – nová spolupráca s vesmírnou spoločnosťou Space scAvengers a výstupy na najvyššiu horu Antarktídy – Mount Vinson a najvyššiu horu Severnej Ameriky – Denali.

Obe expedície sú súčasťou jej výskumno-vzdelávacieho projektu Astro Koruna Zeme v spolupráci s NASA. Musilová aktuálne hľadá partnerov a sponzorov pre obe expedície. V spolupráci so spoločnosťou zameranou na nový spôsob manipulácie a eliminácie vesmírneho odpadu na obežnej dráhe bude vystupovať v rámci série vedecko-populárnych prednášok. „S hrdosťou oznamujeme svoju novú spoluprácu s významnou vedkyňou v oblasti astrobiológie a simulovaných misií na Mars Michaelou Musilovou. Toto partnerstvo predstavuje kľúčový krok v ambasádorstve a popularizácii našej práce, ako aj v šírení povedomia o dôležitosti vesmírnych operácií a ich dosahoch na našu planétu,“ hovorí o novej spolupráci Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Space scAvengers Tomáš Balog.

Spolupráca bude zahŕňať sériu vedecko-populárnych prednášok s cieľom informovať širokú verejnosť o najnovších poznatkoch a výzvach v oblasti vesmírneho výskumu. Space scAvengers a Michaela Musilová budú spoločne pracovať na projektoch zameraných na vzdelávanie a inšpiráciu mladej generácie vedeckých nadšencov. V rámci nového partnerstva sú odhodlaní pokračovať vo svojom úsilí, aby priniesli vesmír bližšie k ľuďom na Zemi. Tento rok, okrem novej spolupráce so Space scAvengers, sa chystá vyliezť na najvyšší vrchol Severnej Ameriky, Denali, a na najvyšší vrchol Antarktídy, Vinson. Obe expedície sú súčasťou jej výskumno-vzdelávacieho projektu Astro Koruna Zeme.

Unikátny projekt vedie Musilová v spolupráci s NASA a rôznymi univerzitami a firmami po celom svete. V rámci projektu „marsonautka“ Michaela Musilová vedie expedície na najvyšší vrchol na každom svetadiele, počas ktorých spája výskum spojený s vesmírom a klimatickými zmenami. Projekt Astro Koruna Zeme je aj súčasťou príprav Musilovej pre ďalšie vesmírne projekty a spolupráce, ako napríklad uchádzanie sa do astronautského výberu NASA. Doteraz tím Michaely Musilovej úspešne realizoval výskumné a vzdelávacie aktivity počas expedícií na najvyšší vrchol Afriky, Kilimandžáro (2022) a na najvyšší vrchol Južnej Ameriky, Aconcaguu (2023). Minulý rok bol odpremiérovaný prvý dokumentárny film o týchto expedíciách, Hakuna Matata Kilimanjaro.

Astrobiologička sa v roku 2023 venovala aj veleniu simulovanej vesmírnej misii s para-astronautom (simulovaným astronautom s fyzickým postihnutím), ako jediná Slovenka bola súčasťou najväčšej celoženskej a vedeckej expedície do Antarktídy, a dokonca volala priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) pre popularizačný hovor s astronautom Sultanom Al Neyadi zo Spojených Arabských Emirátov.

Michaela Musilovú vyhľadali ako veliteľku simulovanej vesmírnej misie s para-astronautom, keďže išlo o novú výskumnú štúdiu zameranú na náročnejšie vesmírne misie a Musilová má zatiaľ za sebou najviac simulovaných vesmírnych misií na svete. Simulovanú misiu a výskumno-vzdelávacie expedície do Antarktídy a na Aconcaguu Musilovej podporil i rezort školstva. Expedícia do Antarktídy mala za cieľ spojiť líderky vo vede a výskume celosvetovo, a spoločne riešiť dôležité problémy, ako napríklad klimatické zmeny. Musilovú vybrali ako jednu zo 100 žien z celého sveta pre túto originálnu expedíciu. V súčasnosti je jednou z mála vedcov sveta, ktorí absolvovali výskum na všetkých svetadieloch. Hovor s astronautom Sultanom Al Neyadi zorganizovala Musilová v spolupráci s NASA, Európskou Vesmírnou Agentúrou (ESA) a Medzinárodnou Vesmírnou Univerzitou (ISU) s cieľom spopularizovať vesmír pre verejnosť a naučiť ľudí všetkých vekov viac o možnostiach života vo vesmíre.

Kto je Michaela Musilová?

Astrobiologička, autorka a takzvaná analógová astronautka či marsonautka. Michaela viedla výskum spojený s vesmírom na inštitúciách po celom svete ako napríklad: CalTech, University College London a Chiba University (Japonsko). Má existujúce spolupráce s NASA, Európskou vesmírnou agentúrou (ESA) a pracovala pre svetové observatóriá, ako Londýnske a Kanadsko-Francúzsko-Havajské.

Ako veliteľka posádky viedla vyše 30 simulovaných misií na Mars a Mesiac, pod záštitou NASA, ESA a veľa medzinárodných organizácií. Michaela bola tak isto niekoľko rokov riaditeľkou vesmírnej výskumnej stanice HI-SEAS na Havaji. Momentálne pôsobí na International Space University, je ambasádorkou pre Space scAvengers a je vedúcou výskumu vesmírnej technologickej firmy NEEDRONIX.

Medzi ocenenia, ktoré získala, patrí Emerging Space Leaders Grant, Women in Aerospace – Europe Young Professional Award a bola zaradená medzi 30 najtalentovanejších mladých Slovákov pod 30 rokov vo Forbes Slovensko, ako aj do 100 top profesionálov vo vesmírnom sektore a aeronautike na sledovanie cez LinkedIn (2021 & 2022).

V súčasnosti Michaela pracuje na jej jedinečnom celosvetovom projekte s názvom Astro Koruna Zeme. Predstavuje svetovú novinku v kombinovaní výstupu na Korunu Zeme (najvyššiu horu na každom kontinente) s vedeckým výskumom aj v spolupráci s NASA, vzdelávacími a popularizačnými aktivitami.

Michaela pravidelne prednáša pre poslucháčov všetkých vekov po celom svete a spolupracuje s medzinárodnými médiami. Okrem toho píše články pre Space.com a je spoluautorkou jej biografie Žena z Marsu.

Foto: Archív M. Musilovej

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -