Autentické príbehy, nadčasové témy

Slovenská premiéra štýlového smartfónu LG Optimus L5 v septembri

0

Posledný model z radu „L“, LG Optimus L5, bude na Slovensku už tento rok v septembri. Spoločnosť LG Electronics (LG) predstaví štýlový smartfón E610, LG Optimus L5.

Aj LG Optimus L5 bude verný filozofii L-Style, teda spojenie štýlu a technológie. Telefón bude mať štíhle telo a merať iba 9,8 mm. Telefónu nebude chýbať intuitívne ovládanie a chytré funkcie, ako je NFC „Tag & Play“ pre jednoduché P2P zdieľanie a mobilné platby. Na niektorých ázijských trhoch je telefón Optimus L5 poňatý ako dual SIM; to však nebude platiť pre Českú republiku a Slovensko.

LG Optimus L5 bude vyvážený telefón, ktorý ponúkne kombináciu štýlového dizajnu, kvalitného displeja, výkonu, výdrže batérie a aj ceny, vďaka ktorej bude telefón veľmi atraktívny. L5 doplní štýlovú radu L-Style, ktorá je na slovenskom trhu zatiaľ zastúpená modelmi L3 a L7″, hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Chytrý telefón vsádza na najnovšiu verziu operačného systému Android od Googlu, konkrétne na verziu 4.0, Ice Cream Sandwich. Telefón je vybavený veľkým 4,0″ displejom pre bezchybnú užívateľskú skúsenosť. Vďaka novému užívateľskému rozhraniu je možné úkony zvládať na menší počet dotykov. Telefón je naviac vybavený novou užívateľskú nadstavbou od LG s funkciou QuickMemoTM, ktorá umožňuje zapisovať poznámky z akejkoľvek obrazovky bez toho, aby užívateľ musel spúšťať samostatnú aplikáciu.

Na Slovensku sa začne nový LG Optimus L5 predávať od septembra 2012 za cenu okolo 199 € vr. DPH. Nový smartfón bude k dispozícii v čiernej farbe.

Words & Photos: LG One

www.lge.sk