Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony 3D Personal Viewer – pohľad do budúcnosti!

0

Fanúšikovia technológií si prídu na svoje, spoločnosť Sony pripravila skutočnú technologickú lahôdku. Nová náhlavná súprava 3D Personal Viewer HMZ-T2 vyzerá ako z pravého sci-fi filmu. Toto zariadenie revolučne mení sledovanie filmov, hranie hier a prináša skutočne realistický zážitok. Dva samostatné OLED displeje zobrazujú HD obraz oddelene pre každé oko. T2ka Vás doslova vtiahne do deja.


Budúcnosť je tu

Vďaka špeciálnym OLED displejom s rýchlou odozvou a HD rozlíšením poskytuje náhlavná súprava HMZ-T2 skutočne uveriteľný obraz v 2D aj 3D formáte. Osobitný displej pre každé oko reprodukuje živé farby s vysokým kontrastom. Vďaka 45 stupňovému zornému poľu získate širokouhlý obraz a pocit, akoby ste sedeli v obrovskej kinosále. S dvojicou flexibilných tienidiel, ktoré je možné zo zariadenia jednoducho odopnúť alebo pripnúť, dokážete odstrániť rušivé podnety z okolia. Realistický zážitok dokresľuje virtuálny 5.1-kanálový priestorový zvuk. 3D Personal Viewer disponuje technológiou virtuálnych slúchadiel Virtualphones, ktorá vytvára 360o zvukové pole. Budete mat pocit, akoby ste boli z každej strany obklopený reproduktormi. Vďaka technológií harmonického ekvalizéra (Harmonic Equalizer) sa obnovujú zvukové straty a vzniká plný priestorový zvuk. Výsledkom je intenzívnejší a skutočne reálny zážitok z filmov a hier.


Prichádza skutočná virtuálna realita

Tešiť sa môžu najmä fanúšikovia filmov a náruživí hráči. Pre filmových nadšencov je určený režim 24p True Cinema, ktorý zobrazí filmy ako na veľkoformátovom plátne s rýchlosťou 24 snímok za sekundu. Poriadnu akciu pri hraní hier zabezpečuje funkcia Clear. Tá sa stará o plynulé a dynamické sekvencie, takže bude obraz aj pri najrýchlejších záberoch čistý. Automatické nastavenie teploty farieb (Auto Colour Temperature) znižuje intenzitu tónov obrazu, vďaka čomu vydržíte pri vašej obľúbenej činnosti celé hodiny. Hmotnosť zariadenia je 330 g, čo je o 20% menej než u predchádzajúcich modeloch. Zariadenie má flexibilne nastaviteľný náhlavný popruh a podperou na čelo pre minimálne zaťaženie krku. Popruh a podpera taktiež zabezpečujú presné nastavenie šošoviek displejov. Budúcnosť ako zo sci-fi filmov je už tu a sledovanie obrazu už nikdy nebude také, ako pred tým.

Náhlavná súprava Sony 3D Personal Viewer HMZ-T2 by na slovenský trh mala prísť v novembri, odhadovaná cena je 1100 EUR.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk