Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony Cyber-shot™ RX100 III – schová zrkadlovku do vrecka

0

Sony RX 100 III, nový prírastok do rodiny fotoaparátov Cyber-shotTM, ocenia najmä nároční fotografi, ktorí požadujú veľký výkon v kombinácii s kvalitou a presnosťou. So snímačom Exmor RTM CMOS typu 1.0 s vysokou svetelnosťou a rozlíšením 20,1 efektívnych megapixelov dosiahnete vždy dokonale jasný obraz. V kombinácií s objektívom ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-70mm s clonovým číslom F1.8-2.8 je RX100 III vynikajúcou alternatívou ťažkých digitálnych zrkadloviek. Práve kompaktné rozmery a profesionálne funkcie sú hlavnou výhodou RX100 III, vďaka ktorej už na cestách nebudete potrebovať svoju zrkadlovku ani kilogramy príslušenstva.  

Elegantné línie a odolné hliníkové telo, ideálne na cesty, robia zo Sony RX 100 III dôstojného nástupcu predchádzajúcej generácie. Vylepšený objektív a rýchly obrazový procesor dopĺňa vysúvateľný hľadáčik OLED Tru-FinderTM s povrchovou úpravou ZEISS® T*. Fotoaparát navyše ponúka nové možnosti práce s videom a LCD displej, ktorý možno vyklopiť až o 180 stupňov. To všetko v kompaktnom tele, ktoré ľahko schováte do vrecka.

Objektív ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-70mm F1.8-2.8 umožňuje ešte širší záber s vyššou svetelnosťou a dokáže zachytiť rozľahlú krajinu, ako aj detailný portrét. Vďaka nízkemu clonovému číslu F2.8 na teleskopickom konci spektra a vysokej svetelnosti objektívu dosiahnete výraznú hĺbku ostrosti a oveľa kratšie časy expozície. Filter 3-stop (1/8) Neutral Density ponúka nekonečné množstvo kreácií pri fotografovaní slnečných exteriérov či objektov s efektným rozostrením.

Ďalším vylepšením modelu Cyber-shotTM RX100 III je vysoko kontrastný vysúvateľný hľadáčik OLED Tru-FinderTM s jasným a detailne vykresleným obrazom. Optické časti hľadáčika s povrchovou úpravu ZEISS® T a antireflexným účinok ponúkajú výnimočne jasný obraz. Praktický senzor navyše rozpozná blízkosť oka a automaticky prepína medzi režimom hľadáčika a displeja.

Od detailných fotografií až po Full HD video

Vďaka podsvietenému obrazovému snímaču Exmor RTM CMOS typu 1.0 s rozlíšením 20,1 efektívnych megapixelov je obraz vždy dokonale jasný. Práve kvalitný snímač s vysokou citlivosťou na svetlo a nízkou hladinu šumu je kľúčom k fotografiám a videám s nízkou hĺbkou ostrosti a rozostreným pozadím.

Trikrát rýchlejší procesor BIONZ X potláča refrakciu a zabezpečuje vyššiu kvalitu fotografií pri vysokom clonovom čísle. Cielená redukcia šumu zase udržuje jas fotografií aj v zle nasvietených interiéroch alebo pri slabom osvetlení.

Prvýkrát sa vo fotoaparáte Cyber-shotTM objavuje podpora formátu XAVC S, ktorý umožňuje záznam Full HD videa v kvalite až 50 Mbps s minimálnym šumom. Chcete zachytiť detailné pohyby pri športe? V režime XAVC je možné nahrávať video v HD kvalite s rýchlosťou až 100 záberov za sekundu .

Video točené „z ruky“ bude ešte kvalitnejšie vďaka režimu Intelligent Active Mode, ktorý redukuje otrasy a stabilizuje obraz, takže aj videá natočené za chôdze sú mimoriadne stabilné. RX 100 III disponuje novým výstupom fotografií v 4k kvalite a umožňuje ich prezeranie na televízoroch s podporou 4k rozlíšenia. Fotografie vo vysokom rozlíšení je možné prenášať cez HDMI výstup alebo cez Wi-Fi.

HDMI výstup umožňuje ukladanie záznamu vo Full HD rozlíšení na externom disku. Vzor „zebra“ na displeji a v hľadáčiku identifikuje prepálené časti fotografie a duálny záznam videa simultánne ukladá malé súbory vo formáte MP4 rovnako ako súbory vo vyššej AVCHD/XAVC S kvalite.

Tí, ktorí prepadli mánii zvanej „selfie“, určite ocenia kĺbový výklopný displej 3.0-type Xtra Fine LCD. Vďaka rozsahu 180 stupňov sa môžete bez problémov sami vyfotografovať, a to aj z výrazného nadhľadu alebo podhľadu.

Integrovaná technológia NFC a Wi-Fi umožňuje zdieľať svoje fotografie a videá jednoduchým dotykom. Nadšencov fotografovania určite poteší režim manuálneho ovládania. Nové tlačidlo a otočné koliesko umožňujú pridávanie rôznych funkcií a ešte väčšiu personalizáciu vášho fotoaparátu.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk