Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony Play Station 3: TV, HD tuner a videorekordér

0

Spoločnosť Sony Computer Entertainment (SCE) dnes oznámila spustenie služby PlayTV – táto novinka zmení konzolu PlayStation3 (PS3) na osobný videorekordér (PVR) a digitálny televízny HD tuner – majitelia konzol tak budú môcť sledovať a nahrávať akékoľvek TV programy a filmy. PlayTV bude na Slovensku dostupná od 21. decembra.

PlayTV ponúkne možnosť sledovať, pozastaviť a nahrávať terestriálne televízne vysielanie, čím sa posilní pozícia PS3 ako domáceho multimediálneho systému. S dvomi HD tunermi PlayTV umožní jeden program sledovať a zároveň nahrávať iný program. Nahrávanie je možné využiť aj pri hraní hier alebo sledovaní filmov z nosičov Blu-ray Disc. Služba PlayTV predstavuje jednoduché riešenie televíznych požiadaviek každej slovenskej rodiny.

„PS3 už teraz poskytuje najlepšie hry v HD kvalite, prehrávanie filmov na nosičoch Blu-ray Disc, prehliadanie videí, fotografií a internetových stránok a samozrejme sieťovú službu PlayStation Network“, povedal Andrej Dula, PR & Marketingový manažér PlayStation pre ČR a SR. „Po predstavení špičkovej funkčnosti PlayTV v podobe TV tunera a osobného videorekordéra, je PS3 aj naďalej tou najlepšou voľbou pre uspokojenie všetkých multimediálnych nárokov každej slovenskej rodiny.“

PlayTV taktiež pomocou funkcie Remote Play umožňuje sledovanie TV programov za pochodu prostredníctvom konzoly PSP (PlayStation Portable) alebo prostredníctvom mobilného telefónu Sony Ericsson AINO pomocou rozhrania WiFi alebo 3G.

Zoznam funkcií

PlayTV ponúka také funkcie, ktoré nájdete len pri tých najlepších osobných videorekordéroch:

– Dva televízne HD tunery: Obidva umožňujú sledovanie, pozastavenie a nahrávanie TV vysielania v HD rozlíšení ako aj v SD rozlíšení. Možnosť nahrávania TV vysielania počas hrania hier alebo sledovania filmov na nosičoch Blu-ray Disc alebo DVD.
– Elektronický programový sprievodca: Príjemné rozhranie s televíznym programom na sedem dní, ktoré umožňuje okrem iného aj programovať nahrávacie funkcie PlayTV – je rýchle a veľmi jednoducho sa používa. Na ovládanie môžete používať ovládač SIXAXIS alebo diaľkové ovládanie Blu-ray pre PS3.
– Kompatibilita: Služba PlayTV je prevádzkovaná vo všeobecne dostupnom formáte Digital Video Broadcasting – Terrestrial (DVB-T).
– Jednoduchá obsluha: Intuitívne ovládanie, pomocné funkcie dostupné stlačením jediného tlačidla, náučné videá a jednoduchá navigácia. Používanie služby PlayTV je v porovnaní s komplexným ovládaním iných osobných videorekordérov úžasne jednoduché.
– Voliteľné grafické rozhranie na obrazovke ponúka množstvo informácií o stave služby PlayTV a umožňuje rýchly prístup k programovým informáciám, uloženým TV programom a ovládacím prvkom pre pozastavenie alebo nahrávanie živého televízneho vysielania.

– Služba PlayTV pre bezproblémové sledovanie tiež dokáže vykonať správne nastavenia zobrazenia obrazu v štandardnom SD alebo vysokom HD rozlíšení.
– Sledovanie prostredníctvom PSP: Dokonalá konektivita konzoly PSP umožňuje nahrávať, sledovať živé televízne vysielanie a pomocou WiFi rozhrania prehrávať nahrané TV programy na inom vzdialenom mieste (pomocou funkcie Remote Play).

–  Sledovanie prostredníctvom telefónu Sony Ericsson AINO: Používanie funkcie Remote Play prostredníctvom rozhrania WiFi alebo 3G.
– Perspektívna budúcnosť: Služba PlayTV sa bude postupom času rozvíjať – prostredníctvom siete PlayStation Network pribudnú nové služby a vylepšenia.

S hracou konzolou PlayStation 3 je hranie hier len začiatkom. PS3 je oveľa viac než len hracia konzola; teraz je to aj TV tuner a rekordér.

Words & Photos: Seesame

sk.playstation.com