Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony VAIO série Z: legenda pokračuje

0

Sony pokračuje v rade notebookov VAIO označených písmenom „Z“, ktoré sú charakterizované nekompromisným výkonom a mobilitou. Notebooky s týmto označením sú určené najmä pre ľudí, ktorí potrebujú neustále výkon bez obmedzení. Ľahká, kompaktná a odolná konštrukcia z ušľachtilých zliatin spolu s dlhou výdržou batérie zaručujú bezproblémové cestovanie. Procesor Intel i7 tretej generácie a 8 GB operačnej pamäte zvládnu aj tie najťažšie úlohy. Rýchle SSD disky a dockovacia stanica ešte zvýšia výkon a pohodlie pri novom Zetku.

Výkon a mobilita bez kompromisov

Nové Zetko prináša všetko, čo od notebooku môžete očakávať. Telo z pevných a ľahkých karbónových vlákien prináša neuveriteľnú hmotnosť 1,2 kilogramu a hrúbku len 17 milimetrov. Tieto parametre zabezpečujú maximálne pohodlie pri prenášaní notebooku. Dôležitým faktorom je taktiež výdrž batérie, ktorá s prídavnou batériou dosahuje až 14 hodín, čo postačuje aj najväčším workoholikom.  Najnovší štvorjadrový procesor Intel Core i7 tretej generácie v spojení s 256 GB SSD RAID diskom umožňuje extrémne rýchle čítanie a zapisovanie dát. Mohutný výkon, porovnateľný so stolným počítačom dopĺňa 8 GB operačná pamäť, ktorá zvládne aj najnáročnejšiu úlohu. Grafickú stránku nového Ztka zabezpečuje karta Intel HD Graphics 4000, to však nie je všetko. Po zapojení do dokovacej stanice Power Media Dock je vám k dispozícii ešte výkonnejšia grafická karta AMD Radeon HD 7670M. Dokovacia stanica tiež obsahuje Blu-ray mechaniku a umožňuje pripojiť až štyri externé monitory. S novým Zetkom budete mať dostatočný výkon nie len na cestách, ale aj pri práci v kancelárii.


Pracujte pohodlne kdekoľvek

Nové VAIO série Z prináša nie len výkon, ale aj pohodlie pri práci. Okrem možnosti pripojenia externých monitorov ponúka Zetko kvalitný Full HD VAIO Display Premium s uhlopriečkou 33,2 cm (13,1″). Bohaté farby, široké pozorovacie uhly a antireflexná vrstva zabraňujúca odrazu svetla umocňujú obrazový zážitok. Užívateľov poteší podsvietená klávesnica a senzor okolitého osvetlenia, ktorý automaticky upravuje jas displeja. Technológia Rapid Wake + Eco sa postará o rýchle vypnutie a zapnutie. Stačí zaklopiť veko notebooku a ten sa automaticky uspí. V takomto režime vydrží až 90 dní bez napájania, pričom uloží všetku nedokončenú prácu. Po otvorení veka sa notebook zase za pár sekúnd naštartuje do pôvodného stavu. Nové VAIO série Z tiež ponúka praktickú funkciu nabíjania batérie v pripojenom smartfóne a to aj v prípade, že je notebook vypnutý alebo prepnutý v režime spánku. S novým Zetkom vás jednoducho nič neprekvapí.

Ultraprenosný notebook Sony VAIO série Z je na slovenskom trhu dostupný za cenu 2799 EUR.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk