Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony Walkman prichádza s dotykovou sériou X

0

Sony Walkman prichádza s dotykovou sériou X

K blížiacemu sa 30. výročiu predaja prvého prenosného prehrávača Walkman, ktorý obrátil hudobný svet doslova „naruby“ uvádza Sony na trh nový Walkman série X.

Vo svojom štíhlom tele skrýva ako jeden z mála prehrávačov 3-palcový širokouhlý dotykový OLED displej a ako prvý na svete aj prepínač na potláčanie šumu.  Pre špičkový zvuk využíva technológiu Clear Audio a digitálny zosilňovač S-master, používaný v hi-fi vežiach a domácich kinách. Čerešničkou na torte je možnosť pripojenia na WiFi. Sony tak zostruje konkurenciu na trhu prenosných prehrávačov s dotykovým displejom.


Tridsať rokov slobody

Hudba nám spríjemňuje čakanie u lekára, udáva rytmus pri behaní v parku či umožňuje zabudnúť na ruch okolo nás. Do každodenného života ju dostal Walkman, prevratná novinka, ktorú presne 1. júla 1979 uviedla na trh spoločnosť Sony. Prvý Walkman sa stal neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu a spôsobil revolúciu v hudobnom svete.

Dnešné niekoľko milimetrov tenké prístroje s displejom ani z ďaleka nepripomínajú veľké „krabice“, prehrávajúce magnetofónové pásky, ktoré sme nosili zavesené za opaskom. Spoločnosť Sony tri desaťročia nepoľavila v úsilí svoj vynález zlepšovať a práve k blížiacemu sa 30. výročiu predstavuje najmodernejšiu verziu Walkmanu – sériu X.

Nabitý technológiami pre skvelý obraz…

Nový Walkman série X je nabitý najnovšími technológiami Sony pre kvalitnú hudbu a video kdekoľvek a kedykoľvek si zmyslíte. Walkman X je štýlový a štíhly, takže sa pohodlne vojde do každého vrecka. Je to prvý Walkman, vybavený 3-palcovým širokouhlým dotykovým OLED displejom. Videá a digitálne fotografie sa vďaka nemu zobrazujú s perfektnými farbami a kontrastom. ‘Hybridná‘ kombinácia veľkého dotykového displeja a ovládacích tlačidiel maximálne zjednodušuje ovládanie. Pri videozázname nájdete v dlhom videu ten správny moment vďaka funkcii ‘Scene Scroll‘. 3-palcový dotykový OLED displej je taktiež perfektný pre rýchle prezeranie zbierky fotografií s dokonalými detailmi a ak chcete, tak aj s kompletným hudobným sprievodom.

…a ešte lepší zvuk

Zmeny nenastali len v obrazových kvalitách, aj v prípade zvuku sa nový Walkman znova posunul o krok dopredu. Svetovou novinkou je prepínač pre digitálne potláčanie šumu, ktorý vás pono

rí do sveta čistého zvuku bez akýchkoľvek negatívnych ruchov z okolia. K dispozícii je trojica nastavení pre potláčanie hluku počas letu na palube lietadla, cestovania autobusom/vlakom alebo v kancelárii. Pasažieri lietadiel si môžu pomocou dodávaného konektora svoj Walkman dokonca počas letu priamo pripojiť k AV systému lietadla  a vychutnávať si tak schopnosti potláčania okolitého hluku.

Nové Walkmany série X sú vybavené digitálnymi technológiami Clear Audio od Sony pre bohatý, širokopásmový zvuk s čistými basmi a vylepšenou separáciou stereo kanálov. Ďalšou prvotinou v rodine Walkman je digitálny zosilňovač S-master, zabezpečujúci bohatý a veľmi živý basový zvuk s veľmi nízkou úrovňou skreslenia. Technológia

S-master sa v Sony osvedčila v celom rade hi-fi a domácich kín, takže keď zavriete oči, ste ako v strede štúdia alebo koncertnej sály a vychutnávate si detailný a čistý zvuk.

Wifi, podcast a internet

Naplnenie Walkman-a hudbou alebo video obsahom je absolútne bezproblémové a veľmi jednoduché. Podporuje všetky populárne formáty hudby a videa a nechýba ani bezdrôtové rozhranie Wi-Fi, ktoré umožňuje pripojiť sa k YouTube, priamo sťahovať podcasty a surfovať vo vodách Internetu. Na Slovensku sa od júna bude predávať model Walkman X1050 s kapacitou 16 GB za 280 € a model X1060 s kapacitou 32 GB za 380 €.


Technické parametre

Funkcie                                                 Séria X
Kapacita                                              16 GB alebo 32 GB
Typ displeja                                         3,0“ širokouhlý dotykový OLED displej
Rozlíšenie displeja                            432 x 240 bodov
Podporované súborové formáty    Podpora mnohých audio a video formátov: MP3, AAC
                                                                (bez DRM)*, WMA(DRM), Linear PCM, AV  

                                                                (H.264/AVC)  základný profil, MPEG-4 jednoduchý profil, 

                                                                WMV hlavný profil /jednoduchý profil
Internet                                                  Priame pripojenie k sieti Internet prostredníctvom

                                                                rozhrania WIFI, streamovanie z YouTubeTM, priame

                                                                sťahovanie podcastov a prehliadanie stránok
FM Tuner                                                Áno
Audio technológie                                S-master, digitálne potláčanie hluku, Clear Stereo,

                                                                 Clear Bass, DSEE a slúchadlá typu EX
Farba                                                       Čierna
Dodávané príslušenstvo                   13,5 mm slúchadlá typu EX/Slúchadlo

                                                                  (L,M,S)/Držiak/USB kábel/Audio In káble/Konektor do

                                                                  lietadla /príručka pre rýchle spustenie

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk