Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony XR520VE zvládne najviac HD videa na svete

0

Vlajková loď tohtoročných kamier Sony Handycam HDR-XR520VE je nabitá technológiami pre najkvalitnejší Full HD obraz: úplne nový čip Exmor R CMOS,  ktorý výrazne zvyšuje citlivosť pri slabom osvetlení, objektív typu G, aktívna stabilizáciu Optical SteadyShot či technológia GPS.

Pri tom všetkom zvládne na svoj 240 GB pevný disk nahrať najviac Full HD videa na svete: až 101 hodín. Keď si k tomu pridáte špičkový štýl, v ruke držíte VIP vstupenku do sveta fantastických videí v akejkoľvek situácii.

Sony prináša nový štandard pohodlného filmovania. Na svoj 240 GB pevný disk dokáže zapísať najdlhší HD záznam medzi kamerami: až 101 hodín HD videa. To sú neuveriteľné dve hodiny záznamu každý víkend po celý rok bez toho, aby ste vôbec museli niečo vymazať. No aj napriek extra veľkej pamäti si kamera XR520VE zachováva štíhlu líniu a váži len 500g.


Slabé svetlo či natáčanie pri chôdzi? Žiadny problém.

XR520VE je vybavená niekoľkými špičkovými technológiami, ktoré boli pôvodne vyvinuté spoločnosťou Sony pre jej rad digitálnych zrkadloviek Alpha. Unikátny snímač Sony, objektív, procesor a ich „know-how“ spoločne ponúkajú HD obraz neskutočnej kvality – či už snímate video alebo „cvakáte“ digitálne fotografie.

Množstvo kamier má problémy so snímaním pri slabom svetle, v dôsledku čoho vznikajú zašumené a zrnité zábery. Extrémne citlivý snímač Exmor R CMOS znižuje celkovú zrnitosť obrazu, čím zaručuje jasnejšie a kvalitnejšie výsledky. Pri spojení s výkonným procesorom BIONZ sa môžete tešiť na špičkové zábery i v slabom svetle, tmavých interiéroch či za súmraku. Medzi top modelmi debutuje aj nový vysokokvalitný objektív Sony G s 12x optickým zoomom, ktorý je dokonale prispôsobený ohromujúcej rozlišovacej sile snímača Exmor R.

Nový režim optického stabilizátora SteadyShot ‘Active‘ v modeli XR520VE výrazne znižuje následky otrasov kamery pre ešte stabilnejší obraz, a to aj pri snímaní počas chôdze. V porovnaní s kamerami Handycam predchádzajúcej generácie je redukcia následkov otrasov pri širokouhlom nastavení vylepšená až desaťnásobne.

Vedzte kde ste… a kde ste boli

Ak chcete mať prehľad o svojich spomienkach, automatická funkcia označovania geografických informácií „geotagging“ je určená presne pre vás. Sony HDR-XR520VE je vybavená citlivým GPS rekordérom polohy, ktorý sleduje vašu pozíciu kdekoľvek na svete na miestach, kde je pokrytie satelitným signálom. Videá a fotografie sú počas vašich ciest automaticky označované údajmi o polohe. Po snímaní vám funkcia Map Index na LCD displeji ukáže, kde bol každý klip nasnímaný v podobe ‘špendlíkov na mape‘. Stačí sa dotknúť náhľadu klipu na mape, zobrazenej na displeji a môžete si vychutnávať svet spomienok. On-line mapy si môžete vychutnávať aj na vašom PC s použitím dodávaného softvéru Picture Motion Browser.

Model HDR-XR520VE sa na slovenskom trhu predáva za 1440€.

Technické parametre                HDR-XR520VE
Video formát                                High Definition, AVCHD / Standard Definition, MPEG2  
Záznamové médium                  240 GB HDD Memory Stick
Snímač                                         1/2.9″ Exmor R CMOS
Počet  Megapixelov                     Celkový: 6 631
Procesor                                       BIONZ
Objektív                                         Sony G
Zoom                                             12x optický
SteadyShot                                   Optický, režim Active
Audio systém                               Dolby Digital 5.1ch
Automatické geograf.
označovanie podľa GPS             Áno
Face Detection                              Áno
Smile Shutter                                 Áno

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk