Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony zamieša karty dvojicou tabletov

0

Sony chystá na trh dva nové tablety, ktoré určite zamiešajú karty v tomto segmente. Nové tablety chcú bodovať zaujímavým dizajnom a najnovším Androidom 3.0 Honeycomb.

Prvý z dvojice tabletov zatiaľ označovaný ako S1 je optimalizovaný pre multimediálnu zábavu, S2 je ideálny pre mobilnú komunikáciu a zábavu. Tablety sú vybavené vlastným softvérom Qriocity, ktorý v sebe spája viacero služieb Sony od hudby cez videá a online knižnicu až po službu PlayStation Suite pre vášnivých hráčov videohier.

S1 má veľký 9,4-palcový displej, ktorý je ako stvorený na surfovanie po internete. Tablet má navyše unikátnu konštrukciu s ťažiskom mimo stredu zariadenia, ktorá zabezpečuje jeho pohodlnejšie držanie. S2 má dva 5,5-palcové displeje, ktoré možno zložiť pre jednoduché prenášanie. Zaujímavosťou tohto riešenia je možnosť používať oba displeje ako jednu veľkú obrazovku a zároveň pre niektoré funkcie, ako napríklad hranie hier, ukazovať rozličný obsah na oboch obrazovkách. V takomto prípade sa hra zobrazuje na jednej obrazovke, zatiaľ čo ovládacie tlačidlá na druhej obrazovke.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk