Autentické príbehy, nadčasové témy

Špeciálne saunovacie procedúry v Therme Laa

0

V kúpeľnom a wellness komplexe Therme Laa – Hotel & Spa sa nachádza jeden z najväčších saunových svetov v Rakúsku na ploche 1500 m2. Jeho široká ponuka špeciálnych saunovacích procedúr osloví predevšetkým tých, ktorí sa chcú starať o svoje zdravie a kvalitu pleti a zároveň si dopriať pravý pôžitok a relaxa počas saunovania v tradičnej rakúskej kvalite. V saunovom svete Therme Laa si môžete vyskúšať napríklad jogurtovú, grapefruitovú, medovú, solnú, s kozím mliekom, alebo originálnu konopnú procedúru.

Pri všetkých druhoch procedúr a ceremoniálov se dodržuje všeobecný postup, ktorý má niekoľko fáz. Procedúra sa začína asi 10 minútovou zahievacou fázou v saune. Potom sa vonku pred saunou začne so samotnou špeciálnou saunovacou procedúrou, pri ktorej se na telo nanášajú krémy z daných prísad, ktoré sa následne vmasírujú do prehriatej pokožky. Potom je na radě zhruba osem minútová fáza potenia v saune. Nasleduje tzv. kyslíkový kúpeľ, ktorý trvá znova asi 7-8 minút (okrem slanej procedúry 3-4min.), pri ktorej sa človek ochladí vonku na čerstvom a chladnom vzduchu a tiež pod studenou sprchou. Teplota v saune je ca. 90°C a dĺžka trvania jednej procedúry je 20 -25 minút. Špeciálne saunovacie procedúry prinášajú množstvo blahodárnych a liečebných účinkov hlavne na kvalitu pleti, jej prekrvenia, prečistenia, podporujú činnosť srdca, krvný obeh a látkovú výmenu.

Ponuka saunovacích procedúr vo wellness komplexe Therme Laa – Hotel & Spa:

Procedúra Cleopatra s jogurtovým krémom dodá koži jedinečný pocit sviežssti a chráni ju pred vysušením. Podporuje prekrvenie, regeneruje kožu a zanecháva na tele jemný pocit. Pozitivny účinok na pleť majú v jogurtovom kréme predovšetkým bielkoviny, minerálne látky a bielok.

Grapefruitová procedúra zahŕňa tiež poukážku na jeden ovocný nápoj v saunovom bare.
Grapefruitový peelingový krém odstraňuje odumreté kožné bunky, aby se koža stala čerstvejšou a hladšou. Pleť je po tejto procedúre skvele vyčistená, hebká, vláčna a prevoňaná príjemnou vôňou grapefruitov. Krém dodá koži dlhotrvajúcu vlhkosť a daruje jej vláčnosť a pohodu.

Medová procedúra dodáva vlhkosť a látky, ktoré med obsahuje, spôsobujú, že koža je hebká a čerstvá. Med má zároveň jemnú čistiacu vlastnosť a pôsobí antibakteriálne. Kožu rozjasní a upokojí. Pretože ph-hodnota pokožky sa nachádza v ľahko kyslom prostredí, prispieva med k posilneniu kyslého ochranného plášťa pleti. Okrem toho je podporená výmena látok v bunkách.

Soľná procedura s minerálnou soľou z Mŕtveho mora čistí pleť a pôsobí na vznik potu, ktorý odvádza jedy z tela von. Okrem liečebného účinku soli z Mŕtveho mora má tiež peelingový efekt.

Procedura s kozím mliekom podporuje imunitnú odolnosť kože, spomaľuje proces stárnutia pleti a pôsobí tak proti vráskam. Kozie mlieko reguluje hospodárenie s vodou v pokožke a chráni ju tak  pred jej vysušením. To je dôležité predovšetkým v chladných ročných obdobiach, kdy poveternostné podmienky v kombinácii s teplým vzduchom z kúrenia sú pro kožu záťažou. Tiež sa v kozom mliekou nachádzajú tuky , ktoré sa tarajú o dobré prekrvenie kože a pôsobí protizápalovo a protireumaticky.

Originálna procedúra s telovým mliekom z liečivého konopného oleja dodáva uvoľňujúcu čerstvosť pre celé telo. Toto telové mlieko s vôňou zelených konopných polí z oblasti Laa se rychle vstrebáva do pokožky a dodáva jej pevnosť a vláčnosť.
S pribúdajúcim záujmom o tradičné produkty prírodného pôvodu vsadil v roku 2004 kraj okolo Laa na pestovanie tisíc rokov starej úžitkovej rastliny – konope. Vďaka prísnym kontrolám sa tu pestuje výhradne konope s nízkym obsahom THC (Tetrahydrocannabinol), z ktorého sa získáva liečivý konopný olej. Konope obsahuje bielkoviny, železo, druhotné rastlinné látky, vitamíny (predovšetkým E) a olej. Už 100 gramov konopných semienok pokryje dennú spotrebu aminokyselín a železa. Olej, ktorý obsahuje 80-90% nenasýtených mastných kyselín a je bohatý na životne dôležité omega-3-kyseliny, je hodnotnejší než olivový olej.

Words & Photos: Accedo

www.therme-laa.at