Autentické príbehy, nadčasové témy

Šperky hodné tých najlepších

0
Šperky hodné tých najlepších

Šperky patria k tým najušľachtilejším ozdobám žien. Nádherné kúsky od spoločnosti Moraglione sú také jedinečné, že si získali priazeň žien na celom svete. Ponúkame vám krátky výlet do zákulisia tejto spoločnosti.

Kde sídli šperkársky dom MORAGLIONE 1922?

Moraglione je talianska značka šperkov, ktorú v roku 1922 založili bratia Moraglione. Sídli v meste Valenza v Taliansku. Od svojho vzniku zostala šperkárska zručnosť spoločnosti vytvárať krásne šperky nedotknutá, čoho dôkazom je aj distribúcia šperkov v najprestížnejších lokalitách sveta. Každý  šperk sa navrhuje, vyrába a štýlovo prepracováva so starostlivosťou, ktorá u šperkov zaisťuje ich jedinečnosť. Osobitná pozornosť sa venuje módnym trendom, farbám, tvarom a ponuka je neustále aktualizovaná s ohľadom na požiadavky trhu. Starostlivosť o zákazníka je veľmi dôsledná, pričom v šperkárskom dome dokážu vytvoriť akýkoľvek exkluzívny šperk na mieru podľa osobitnej požiadavky klienta.

Kde sídli klenotníctvo Amarione? (výhradný predajca značky Moraglione na Slovensku)

Klenotníctvo Amarione sídli v historickom centre Starého mesta Bratislavy na Laurinskej ulici 15, má dlhoročné skúsenosti v oblasti predaja šperkov s diamantmi a drahokamami. Ponúka šperky renomovaných zahraničných šperkárskych domov. Jedným z nich je svetová značka Moraglione s takmer 100 ročnou tradíciou. Šperky tejto značky zdobia tváre aj známych svetových celebrít.

 Aké kolekcie Moraglione sú momentálne na trhu dostupné a pre aké typy žien?

Kolekcie monackej kňažnej Grace, ruskej princeznej Anastázie, rakúskej cisárovnej Sissi, španielskej kráľovnej Sofie, vojvodkyne Beatrice z Milána a mnohých ďalších sú určené rôznym typom žien, pričom sú prispôsobené súčasným módnym trendom.

Kolekcie Sissi a Anastázia sú bohatšie, ozdobnejšie a zastupujú vkus žien, ktoré milujú šperky počas večierkov a večerných akcií, a ktoré si ich rady kombinujú s farbou šiat a doplnkov. Kolekcie Sofia a Margherita sa pohybujú v nižšej cenovej relácii a sú menej výrazné, takže sa dokonale hodia na každodenné nosenie nielen pre dámy, ale bežne krášlia zovňajšky aj mladých slečien.

 Aké nové trendy poznáme v súčasnosti v šperkárstve?

Moraglione vždy dbá o najnovšie módne trendy a požiadavky trhu. Šperky nazvané po ruskej princeznej Anastázii pripomínajú svojím bohato zdobeným dizajnom časy panovníckej dynastie Romanovcov vládnucej v Rusku. Sú určené najmä ženám, ktoré rady vystupujú na verejnosti a s obľubou kombinujú krásne šperky s výnimočnými kúskami zo šatníka.  Moraglione sa usiluje vytvárať klasické šperky, ktoré zároveň spĺňajú súčasné trendy.  Nové odtiene prírodných drahokamov sú vytvárané prepracovanými technikami, čím šperky vynikajú vždy novosťou a jedinečnosťou. Kamene Doublette sú vytvorené farebnými dvojkombináciami perlete alebo ónyxu, s horským kryštálom, ametystom, topásom, modrým chalcedónom, tyrkysom, rubínom, venušinými vlasmi a mnohými ďalšími.  Práve tým sa značka Moraglione odlišuje od ostatných, pretože len málo šperkárskych domov vie spájať prírodné kamene a kombinovať tak ich farebnosť. Každý šperk sa tak stáva jedinečným.

Najnovšiu kolekciu Ocean Dreams tvoria exkluzívne  šperky s fosílnym koralom a  diamantmi. Treba vedieť, že fosílny, respektíve, skamenelý koral vzniká v prírode až 20 miliónov rokov. Je to drahokam jemných farieb a v kombinácii s diamantmi sa z neho vytvára prekrásny unikátny šperk.

Čím sú výnimočné šperky Moraglione?

Naše šperky sú výnimočné jednak kolekciami inšpirovanými najvplyvnejšími panovníčkami sveta, ako aj takmer storočnou technológiou spájania drahokamov. Táto technológia je naším prísne chráneným tajomstvom, ktorú sme dlhoročným úsilím doviedli k dokonalosti. Vytvárame jedinečné šperky v tých najrozmanitejších farebných kombináciách. V celosvetovom meradle patríme k jedným z mála, ktorí dokázali túto technológiu doviezť do sofistikovanej podoby, čo sa nám podarilo predovšetkým špecializáciou na farebné kamene a experimentovaním v oblasti drahokamov používaných v šperkárstve.

 

Klenotníctvo Amarione

Laurinská 15, Bratislava

 

www.amarione.sk