Autentické príbehy, nadčasové témy

Spodná bielizeň na móle v Madride

0

Čo dokáže najviac pritiahnuť pozornosť na módnych mólach? Svetový návrhár a jeho kolekcia? Extravagantné modely niektorého z mladých módnych tvorcov? Určite nie. Najkrajšiu a najvzrušujúcejšiu šou sľubuje vždy prehliadka spodnej bielizne. V španielskom Madride tomu nebolo inak.

Cibeles MADRID Fashion Week (18. – 23. februára) patrí v krajine toreadorov k prestížnym módnym podujatiam. Na tohtoročných dňoch módy, ktoré sprevádzajú samé pozitíva, sa zúčastňuje 45 dizajnérov. Tí postupne predstavujú kolekcie pre jesennú a zimnú sezónu 2011/2012. Okrem módnych stálic dostali svoju šancu aj nádejní a hlavne talentovaní návrhári, na ktorých sláva ešte len čaká. O popularite Cibeles MADRID Fashion Week svedčí aj prítomnosť významných sponzorov, akými sú Lóreal, Movistar, MTV, Grey Goose, Lancia a množstvo iných.

Ale aby som sa vrátil k podstate príspevku. Spodná bielizeň patrí vždy k najpopulárnejším na móle. Ani Madrid neobišla veľká šou španielskeho módneho tvorcu Andrésa Sardu. Ten predstavil zaujímavé kreácie na ešte zaujímavejších modelkách. A kto je to Andrés Sarda? Pôvodne textilný inžinier a najmä módny tvorca, ktorý sa venuje navrhovaniu spodnej bielizne. Narodil sa v rodine podnikateľov s textilom, kde sa na začiatku svojej kariéry snažil pôsobiť. No rodinná firma sa mu zdala pritesná a tak sa osamostatnil a začal pracovať na tvorbe spodnej bielizne. Keďže mal zaujímavé skúsenosti s textilným priemyslom, rozhodol sa aplikovať do svojich modelov použitie elastických vlákien, pričom ale nezabúdal na dôležitý módny faktor. Okrem samotného tvorcu na modeloch pracuje aj jeho dcéra Nuria Sarda.

Vychutnajte si príťažlivý svet „lingerie“.

NIPOS                                                           Photos: Inmagine

www.andressarda.com