Autentické príbehy, nadčasové témy

Spojenie švajčiarskeho majstrovstva a módneho génia vo filme

0
Spojenie švajčiarskeho majstrovstva a módneho génia vo filme

Ak vás zaujíma, čo sa deje v zákulisí nakrúcania zaujímavého reklamného filmu, máte šancu to zistiť. Prinášame vám príbeh, ktorého hlavnými protagonistami sú známa hodinárska firma Jaeger-LeCoultre a renomovaný tvorca módnych topánok Christian Louboutin.

Reverso – Christian Louboutin: Film

Známy módny obuvník Christian Louboutin oslávil svoje 85. narodeniny v náležitom štýle. Stal sa totiž hlavným hrdinom krátkeho filmu, ktorý produkovala spoločnosť Jaeger-LeCoultre na podporu známeho modelu hodiniek Reverso. Tentoraz sa „pán obuvník“ obliekol do sviatočných šiat! Christian Louboutin si zahral vo filme muža, ktorý objavil nádheru a originalitu spomínaného modelu, pričom odhaľuje nečakané aspekty svojej osobnosti.
Sekunduje mu herečka, modelka a filantropka Elisa Sednaoui. Vo filme stvárňuje postavu nezávislej, netrpezlivej a atraktívnej ženy, ktorá mení hodinky podľa toho, akým aktivitám sa v danom momente venuje a aké oblečenie má práve na sebe. Christian Louboutin v jednom momente pootočí hodinky Reverso na zápästí Elisy Sednaoui, aby pod rúškom prekvapenia pobavenej majiteľky hodinky ožili.

„Krátky film je reflexiou na schopnosť mysle ovplyvňovať rozhodovanie o plynutí času. Všetko nasvedčuje tomu, že s netrpezlivosťou akoby sa spomaľoval čas, pričom pohyb ručičiek na ciferníku hodiniek je nekonečne pomalý. Hrdinka filmu trávi deň čakaním na niečo výnimočné. Rozhoduje sa, chodí po byte, sleduje hodinky, potom sa rozhodne, že upečie koláč. Nakoniec prichádza kuriér a prináša jej množstvo krabíc s úžasnou kolekciou topánok. Keď sa u nej náhle objaví priateľ, čas, rovnako ako tlkot srdca, sa divoko zrýchľuje, pretože je šťastná, že vidí milovaného človeka. Priateľ jej jednoduchým pohybom zápästia otočí hodinky a tým akoby zmenil aj chod času,“ vysvetľuje Oľga de Grèce, režisérka filmu.

revers4

Christian Louboutin

„Pochopil som, že modely hodiniek Reverso sa môžu pochváliť kultovými líniami v štýle art deco a veľmi špecifickým formátom, ktorý je možné upravovať a meniť. Moja účasť v projekte posilnenia značky Reverso, a je zameraná na vnímanie hodiniek prostredníctvom nápaditých návrhov situovaných v priestore na dekoráciu, a na samotnom remienku. Vždy som miloval tvar týchto hodiniek a nikdy by som nesúhlasil s účasťou na tomto projekte, keby som nebol hlboko stotožnený s originalitou dizajnu,“ vyjadril sa na margo svojej účasti vo filme Christian Louboutin.

Filip Fritz
Fotografie: Jaeger-LeCoultre Press

www.jaeger-lecoultre.com