Autentické príbehy, nadčasové témy

Spoločnosť Armin Strom krízu neakceptuje

0

V súčasnosti sme si už postupne zvykli na negatívne informácie, ktoré „otravujú“ svet. Kríza ovládla médiá, tak potom paralyzovala ľudské myslenie, ktoré vyhodnotilo často aj bežné situácie, ako krízové. Začali sme sa skrývať pred problémami pod krídla krízy. Za všetko môže kríza. Využívajú ju svetoví výrobcovia, ale aj bežní ľudia.

Preto je veľmi príjemnou skutočnosťou počúvať o nových rozvojových aktivitách či investičných projektoch rôznych „odvážnych“, ktorí aj napriek nelichotivej situácii dokážu myslieť pozitívne a hľadieť do budúcnosti. Spoločnosť Armin Strom patrí k jedným z nich. Vznikla v roku 1967, kedy si v idylickom mestečku Lotzwil Strom založil vlastnú hodinársku dielňu a predajňu, kde pôsobil až do roku 2000.

Za desaťročia dokonale vycibril svoje umenie a získal si množstvo stálych fanúšikov – ľudí, ktorí pred masovou výrobou uprednostňujú skutočné umelecké hodinárstvo a maloprodukciu. Každým hodinkám venoval osobitnú pozornosť, každému zákazníkovi osobitný prístup.  Podporiť tvorbu Armina sa v roku 2008 rozhodol známy priemyselník Willy Michel, ktorý do spoločnosti priniesol kapitál. Tak vznikol Armin Strom SA. Sídli v hodinárskom centre v Bieli.

V súlade s politikou zachovania vynikajúcej kvality a osobného prístupu má investor jasný zámer –  budovanie imidžu značky tak, aby ju zákazníci vnímali ako nositeľa absolútnej kvality a dizajnérskych riešení. O správnej filozofii Michela svedčí aj fakt, že práve v týchto dňoch sa spoločnosť presídlila do nových moderných priestorov, ktoré sú vybavené najmodernejšou technikou. Okrem výrobných prevádzok získala firma reprezentačné priestory, moderné kancelárie a rokovacie miestnosti. Investícia, ktorá je nasmerovaná na rozvoj a modernizáciu značky, tak prináša prísľub novej úspešnej budúcnosti.

Doposiaľ skôr značka známa len vo Švajčiarsku tak mieri do sveta. Jasne naznačila, že nemá záujem operovať na vymedzenom priestore a kvalita či dizajn jej hodiniek to jasne naznačuje. Milovníci kvalitných hodiniek by mali mať aspoň jeden úžasný kúsok značky Armin Strom vo svojej zbierke.

NIPOS                                        Photos: Armin Strom Press

www.arminstrom.com