Autentické príbehy, nadčasové témy

Spoločnosť Sony doplnila svoje portfólio profesionálnych pamäťových kariet novým radom CFast

0
Spoločnosť Sony doplnila svoje portfólio profesionálnych pamäťových kariet novým radom CFast

Sony oznámilo uvedenie nového radu vysoko výkonných pamäťových kariet CFast, ktoré boli vytvorené tak, aby vyhovovali potrebám profesionálnych fotografov a kameramanov. Nová karta CFast série G reaguje na stále sa zvyšujúce schopnosti špičkových digitálnych zrkadloviek a kamier, umožňujúcich natáčanie v kinematografickej kvalite 4K a ponúkajúcich bleskovú rýchlosť zápisu, dosahujúcu až 510MB/s a rýchlosť čítania až 530MB/s.

 

Nové modely CFast sa pripájajú k už zavedenému portfóliu pamäťových médií SONY, do ktorého patria profesionálne interné SSD disky, XQD, SxS karty a samozrejme aj najrýchlejšia SD karta na svete[i]. Posilňujú tak pozíciu Sony ako špičky v oblasti profesionálnych riešení pamätí, zlepšujú užívateľský zážitok pri fotografovaní a optimalizujú plynulosť práce,“ uviedol Romain Rousseau, produktový senior manažér pre Európu.

Prejdite na špičkovú rýchlosť zapisovania

Profesionálni fotografi vyžadujú pri sekvenčnom snímaní vo vyššom rozlíšení, napr. v RAW, vyššiu rýchlosť. CFast séria G tak svojou rýchlosťou zápisu dosahujúcou až 510MB/s zďaleka predchádza schopnosti súčasných CFast kariet. Podporuje vysokorýchlostné sériové snímanie vo vysokom rozlíšení RAW a maximalizuje schopnosti špičkových digitálnych zrkadloviek.

 

Spoľahlivé nahrávanie 4K videa s podporou VPG130

Nové CFast karty disponujú nie len ultra vysokou rýchlosťou zápisu, ale podporujú tiež VPG130,[ii]ktoré umožňuje spoľahlivé nahrávanie v kinematografickej kvalite alebo nahrávanie 4K videa s vysokým dátovým tokom. Garantuje minimálnu stálu rýchlosť zápisu, 130MB/s. Vďaka tomu je toto nové médium ideálne pre nahrávanie videí v profesionálnej kvalite 4K, ako napr. v režime Cinema RAW light.

Super vysoké rýchlosti čítania pre dokonale efektívny workflow

Efektívny pracovný proces je pre profesionálnych fotografov a kameramanov, ktorí pracujú v náročných podmienkach so šibeničnými lehotami, zásadný. S bleskovou rýchlosťou čítania, 530MB/s, CFast karta série G zásadne skracuje čas potrebný na prenos súborov v RAW, dlhých videozáberov v 4K a snímok vo vysokom rozlíšení do počítača.

 

Vytvorené pre odolnosť a spoľahlivosť

Nové CFast karty prešli rôznymi testami voľného pádu, vibrácií, nárazov a pevnosti. Vďaka tomu sa dokonale hodia na použitie v najrôznejších situáciách. Spoľahlivo fungujú vo veľkom rozsahu teplôt a sú vysoko odolné voči statickej elektrine. Vďaka pevnému obalu a softwaru Sony File Rescue[iii], ktorý k nim patrí a pomáha obnoviť omylom zmazané fotografie ako snímky v RAW a videá, môžu profesionáli fotografovať a natáčať s dôverou aj v tých najdrsnejších podmienkach.

Nová pamäťová karta 2.0 CFast G Series bude dostupná v 1. štvrťroku 2018 s kapacitou 32GB (CAT-G32), 64GB (CAT-G64) a 128GB (CAT-G128).

 

Text a fotografie: Supreme Communication

 

www.sony.sk

 

Vysvetlivky:

[i] K septembru 2017

[ii] Minimálna stála garantovaná rýchlosť zápisu videa (Video Performance Guarantee) je 130MB/s

[iii] K dispozícii pri použití s čítačkoou kariet, ktorá pripája kartu ako výmenný disk