Autentické príbehy, nadčasové témy

Spoločnosť Walt Disney zajtra oslavuje

0

Kto by nepoznal známu zvučku filmových štúdií Walt Disney, alebo aspoň nejaký film pre deti či dospelých z ateliérov tejto spoločnosti. Som si istý, že každý z nás si rád zaspomína na káčera Donalda alebo Snehulienku a sedem trpaslíkov. Zajtra bude spoločnosť oslavovať už 90. výročie.

Zajtrajší deň začnem netradične, prianím všetkého najlepšieho spoločnosti Walt Disney. Koľko skvelých rozprávok a filmov dala svetu? Azda to nie je možné ani spočítať, no za spomienku stoja kreslené filmy, či novodobé filmy, v ktorých nikdy nechýba napätie, akcia, láska, dobrodružstvo a skvelý príbeh.

Spoločnosť Walta Disneyho je jednou z najväčších mediálnych a zábavných spoločností na svete. Založili ju bratia Walt a Roy Disneyovci 16. októbra 1923 ako pôvodne animované štúdio Disney Brothers Studio, neskôr nazvané Walt Disney Productions. Veľmi skoro sa The Walt Disney Company stala jedným z najväčších hollywoodskych štúdií (Walt Disney Pictures, Pixar, Marvel a Lucasfilm) a vlastníkom niekoľkých televíznych staníc vrátane ABC a ESPN. 16. októbra 2013 oslávi 90 rokov svojej existencie.

Words: DollPem Media / ISIFA                                                                 Photos: ISIFA

http://thewaltdisneycompany.com