Autentické príbehy, nadčasové témy

Staromestský maškarný bál oživí tradície starej Bratislavy

0

Plesová sezóna je v plnom prúde a vy sa neviete rozhodnúť, ktorý bál si vybrať? Máme pre vás skvelý tip! Ak chcete zažiť očarujúcu atmosféru starej Bratislavy, stretnúť grófov a grófky či elegantné páry ako vystrihnuté zo začiatku dvadsiateho storočia, príďte sa zabaviť do hotela Carlton na 2. Staromestský maškarný bál!

Bály a maškarné plesy v minulosti neodmysliteľne patrili k starej Bratislave. Stretávali sa na nich mešťania, známe osobnosti i bežní Prešporáci, neskôr Bratislavčania. Všetky podujatia sa pýšili vysokou úrovňou a noblesou a účasť na nich sa považovala za prestížnu. Túto krásnu tradíciu sa minulý rok rozhodla obnoviť starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Táňa Rosová, a tak vznikol Staromestský maškarný bál.

Prvý ročník sa niesol v duchu témy od Prešporku k Bratislave, tento rok bude bál venovaný spomienkam na zlaté časy operety a jej velikánov. Cieľom tohtoročného bálu je prinavrátiť Bratislave fenomén operety, ktorý patrí tomuto mestu i regiónu. Opereta mala nezastupiteľné miesto v repertoári SND od jeho založenia, kde dostala priestor aj pôvodná slovenská operetná tvorba – Gejza Dusík, Jan Móry, Pavol Braxatoris, František Krištof Veselý.

2. Staromestský maškarný bál sa uskutoční v sobotu 15. februára 2014 v hoteli Carlton. Hostia sa môžu tešiť na program na dvoch pódiách. Operetnou časťou ich prevedie Metropolitný orchester Bratislava spolu so svojimi sólistami. Postupne tu vystúpia nielen slovenskí umelci Lucia Komorovská a Patrik Horňák, ale aj sólisti Tatjana Schullern a Franz Leitner z Rakúska a manželia Anita Lukács a Zsolt Vadász z Maďarska. Hlavnou hviezdou večera bude slovenská diva Sisa Lelkes-Sklovska. Na druhom pódiu sa o zábavu postará Marián Čekovský so svojou skupinou. Tento ročník Staromestského maškarného bálu bude zároveň pokračovaním tradície Bratislavských Bálov, na ktoré nadviaže nielen svojou noblesou, ale čiastočne aj programom.

Lístky na 2. Staromestský maškarný bál si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.sk alebo v pokladni miestneho úradu Bratislava – Staré Mesto. Okrem večernej toalety sú vítané aj rôzne masky a dobové kostýmy. A pozor, škraboška je povinná!

Staromestský maškarný bál podporili hlavní partneri HB Reavis, Kooperativa a J&T Real Estate. Partnermi bálu sú Radisson BLU Carlton Hotel, Esterházy Austria, Brstislavský samosprávny kraj a Slovakpubs.sk. Bál mediálne podporili: Zoznam.sk, Rádio Expres, Slovenka, Star, Metropola, Zenskyweb.sk, Milliard Sun, Big Media a Medias Media.

Words & Photos: Press