Autentické príbehy, nadčasové témy

Sto rokov výnimočných úspechov

0

Od založenia klubu Santa Barbara Polo & Racquet uplynulo už neuveriteľných sto rokov. Za ten čas sa vypilo nemalé množstvo fliaš šampanského a odohralo sa nespočetné množstvo vzrušujúcich zápasov. Farbistá história si pamätá niekoľko nezabudnuteľných momentov, počas ktorých fanúšikovia kráľovského športu prejavili úprimnú radosť, alebo naopak emócie sklamania, či smútku. Najlepšie sa však ľuďom predsa len spomína na radostné okamihy. Nakoniec, tých nie je v živote človeka nikdy dostatok.

Santa Barbara Polo & Racquet Club založený v roku 1911, sa postupne stal skutočným klenotom medzi tými americkými športoviskami, ktoré sústreďovali svoju pozornosť na „kráľovskú hru“. Okrem výučby pola však klub v súčasnosti kladie dôraz aj na poskytovanie lekcií tenisu. Praktické zručnosti z tohto komplexného športu je možné nadobudnúť na jednom z ôsmich miestnych kurtov. K tréningu, prípadne odreagovaniu sa slúži plavecký bazén, na postave a fyzickej kondícii sa dá celkom solídne popracovať v klubovom fitnescentre. Pre účely hosťovania napínavých polo turnajov bola v minulosti vybudovaná štvorica kvalitných ihrísk. Ubytovacie služby v rámci športového komplexu zabezpečuje dvojica štýlových „klubových domov“. V oboch panuje tradičná atmosféra, uplynulé časy pripomínajú vzácne pamiatky. Do začiatkov dvadsiateho storočia sa hostia prenesú prostredníctvom mnohých spomienkových predmetov i staručkých fotografií. Odhliadnúc od množstva skutočne kvalitných športových zariadení, klub nepochybne ťaží aj z výbornej polohy. Jeho umiestnenie v objatí vrchov Santa Ynez Mountain, v blízkosti burácajúceho Pacificu rozhodne nemožno označiť za nešťastné.     

Santa Barbara Polo and Racquet Club poriada okrem napínavých športových turnajov aj rôzne ďalšie nesúťažné eventy. K tým výnimočnejším môžeme bez okolkov zaradiť svadby. Ihriská prekypujúce smaragdovou zeleňou, v diaľke sa čnejúce vrcholky hôr a ľahký vetrík vanúci od oceánu, to všetko sa spojí v jeden príjemný celok, ktorý nádherným spôsobom dotvorí scenériu pre dôležitý životný okamih. S organizovaním svadieb má klub 7 ročné skúsenosti, v otázke cateringu rád vsádza na služby spoločnosti Lafords Pampered Palate. Už 25 rokov fungujúca firma je vo vzťahu k svojím klientom známa vynikajúcou konzistentnosťou a kvalitou. Stolovací servis, porcelán i samotné miesta na sedenie v deň svadobného obradu sú štandardné prispôsobené pre 200 osôb. Po slávnostnej ceremónii sa servírujú lákavé dobroty a kokteily, ktoré dômyselne pripravil skúsený, rokmi trénovaný tím pracovníkov.

Klub už niekoľko rokov organizuje aj akcie sociálneho charakteru, podporované rozmanitými neziskovými organizáciami. Medzi všeobecne najzaujímavejšie mimosúťažné eventy, ktoré mali možnosť spríjemniť deň návštevníkom klubu, patrilo predstavenie nádherných modelov automobilov legendárnej značky Ferrari. Exhibícia sa uskutočnila pred rokom na Deň matiek. Potlesk publika zožali taktiež malé i väčšie hudobné koncerty a festivaly, z ktorých viaceré vzdávali hold nesmrteľnému džezu. S nedeľným programom plnom fantastického pola a rôznych exhibícií sa dá výhodne skombinovať aj oslava významného výročia alebo narodenín. Klubová sezóna trvá od 9. mája do 17. októbra, zápasy sa konajú každú nedeľu o jednej a tretej hodine popoludní. Deň strávený v spoločnosti „kráľovskej hry“ ponúka spôsob ako sa dobre zabaviť, prípadne sa zblížiť s klientmi, zamestnancami alebo obchodnými partnermi. Návštevníci budú oboznámený s pravidlami pola a jeho históriou, mnohí získajú možnosť kratučko sa pozhovárať s hráčmi, získať ich podpis, prípadne fotografiu. Klubové balíčky ponúkajú niečo pre každého.

Marcel Letko                                                                        Photos: ISIFA, PRESS

www.sbpolo.com