Autentické príbehy, nadčasové témy

Štúdiá Warner Bros. potvrdili prvenstvo aj na tohtoročných OSCAROCH

0

Štúdiá Warner Bros. po vynikajúcom roku 2013 získali aj najviac zlatých sošiek Oscara® na tohtoročnom 86. udeľovaní cien Americkej filmovej akadémie.

 V noci na dnes sa v Los Angeles udeľovali najprestížnejšie filmové ceny Americkej filmovej akadémie Oscar®. Filmy štúdií Warner Bros. boli nominované  13 krát a celkovo získali 9 zlatých sošiek. Absolútnym favoritom sa stal film režiséra Alfonsa Cuaróna Gravitácia so 7 Oscarmi® vrátane sošky za Najlepšiu réžiu. Ďalšie 2 ocenenia získal film Veľký Gatsby, režiséra Baza Luhrmanna.

Takýto počet Oscarov® nemajú ani všetky ostatné „major“ štúdiá dokopy. Toto prvenstvo je znakom, že Warner Bros. prináša na filmové plátna nielen filmy ľahších žánrov, ale aj kvalitnú filmovú produkciu s vynikajúcou remeselnou prácou všetkých profesií – hovorí Tomáš Drobný zo spoločnosti Continental film, ktorá okrem iného na Slovensku zastupuje práve štúdio Warner Bros. Diváci na Slovensku už dokážu oceniť aj filmy pre náročnejšie publikum.  Svedčí o tom aj fakt, že film Gravitácia si na Slovensku od premiéry 10. októbra 2013 prišlo pozrieť takmer 70 tis. divákov.

Words: Continental Film                                                                    Photos: ISIFA

www.continental-film.sk