Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Štýlové medovníky? Pozrite si náš vianočný špeciál a inšpirujte sa

- Reklama -

Oslaďte si Vianoce a pozrite si naše tipy, ako si vyzdobiť vianočné medovníčky podľa svojho gusta. Sú doslova na zjedenie….

S Vianocami sa nám spája hneď niekoľko neodmysliteľných vecí. Určite k nim patria aj medovníky, pri pečení ktorých sa často zabavia nielen dospelí, ale najmä deti. Tie sa môžu vyšantiť pri ich vykrajovaní a následne potom aj pri zdobení.

My vám dnes prinášame niekoľko tipov, ako poňať tie vaše tohtoročné medovníčky. Nechajte naplno pracovať fantáziu, prípadne šikovné detské rúčky, zavolajte si na pomoc susedku, kamarátky, kolegyne alebo zdvihnite od futbalu manžela a urobte si romantické pečenie vo dvojici. Veď predvianočná pohoda v kuchyni s horúcim punčom k tomu je to pravé na zimné večery.

Ale ešte predtým vám dáme zopár tipov – receptov na voňavé medovníčky ako od babičky.

Medovníky, ktoré nepotrebujú odpočívať (a z ktorých vám narastú svaly)

Poznáte to veľmi dobre. Upečiete prvú várku, druhú, tretiu a ostatní členovia rodiny netrpezlivo čakajú, kedy môžu začať koštovať. Vy ich odháňate s tým, že medovníky potrebujú do Vianoc ešte zmäknúť. My vám však ponúkame recept, vďaka ktorému sa môžete do ich konzumácie pustiť hneď. Ak sa však bojíte, že vám do Vianoc nič nezostane, po ich upečení neprezraďte tajomstvo šéfkuchára a tvárte sa, že medovníčky predsa len potrebujú ešte do 24. decembra odpočívať…

Suroviny:

500 g hladkej múky, 100 g masla, 150 g mletého práškového cukru, 3 polievkové lyžice medu, 3 vajcia, 1 lyžička perníkového korenia, 1 lyžička sódy bikarbóny, 1 lyžička škorice  –  môže, ale nemusí byť

Postup: Do misky dáme všetky suroviny, zapracujeme a urobíme hladké cesto, ak je treba, tak pridajte trošku múky a nakoniec ho zabaľte do fólie a dajte ho do chladničky. Ideálne je nechať odpočívať cesto do druhého dňa, ale môžete s ním pracovať už po dvoch hodinách.

Cesto vyvaľkáme – hrúbku si už určíme sami, aké hrubé potrebujete mať medovníčky – ak ich budete zlepovať džemom a polievať čokoládou, tak vtedy vyvaľkajte cesto natenko. Vykrojené medovníčky dajte na plech s papierom a vložte do vyhriatej rúry na 170 stupňov Celzia. Pečieme približne 7 až 10 minút, podľa typu rúry.

Chutné špaldové medovníčky

Čoraz viac  pribúda ľudí, ktorí sú alergickí na klasickú múku, tak vyhľadávajú pečivo a koláčiky zo špaldovej múky. A rovnako tak nemôžu chýbať medzi nimi aj medovníčky. Obľúbenej vianočnej pochúťky sa nemusíte vzdať, stačí si kúpiť špaldovú múku a zamiesiť podľa nášho receptu. Akurát pri pracovaní s takouto múkou treba trochu viac trpezlivosti…predsa len špaldová múka je hutnejšia a pri jej miesení/spracovávaní treba viac sily, rovnako ako aj pri samotnom vaľkaní. Ale na druhej strane aspoň si dáte poriadne do tela predtým, ako sa do nich pustíte pri nejakom tom vianočnom filme.

Suroviny:

400 g špaldovej múky, 125 g masla, 150 g medu, 2 vajcia, 1 lyžičku prášku do pečiva, 1 lyžičku škorice,1 lyžičku perníkového korenia

Postup: Vysypte všetky suroviny postupne do misky a poriadne zamieste. Cesto potom nechajte odpočívať v chlade – najlepšie do druhého dňa.

Potom už len vyvaľkajte – nemusíte sa báť na tenko, lebo cesto ešte na plechu „narastie“. Dajte do vyhriatej rúry na 180 stupňov Celzia a pečte približne 10 minút.

Ideálna poleva? Áno, existuje

Zdobenie medovníčkov je zábava, ak však nemáte správnu polevu môže to byť aj poriadne utrpenie. Pripraviť si ju môžete pomerne jednoducho, narábať s ňou už chce trošku praxe. Ale trpezlivosť ruže prináša, a tak do budúcich sviatkov sa určite čo – to podučíte.

Ako na dobrú polevu?

Dajte si do misky jeden bielok, ktorý pomaly mixujete spolu s citrónovou šťavou. Pomaličky postupne pridávajte preosiaty práškový cukor. Množstvo budete vidieť sami – podľa toho, koľko polevy budete potrebovať. Ak viac, musíte pridať aj viac bielkov.

Šľahaná poleva musí byť vláčna, dosiahnete to tým, že ju budete stále miešať a na konci by mala byť hustejšia. Na záver pridajte lyžičku solamylu. Takto pripravenú hmotu dajte do vrecúška na zdobenie, vyhrňte si rukávy a môžete ísť smelo na to.

A nakoniec medovníčky pre tých, ktorým sa nedarí s výzdobou…tieto zvládnete ľavou zadnou…

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Unsplash, Pixabay

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -