Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Súťaž SONY World Photography Awards 2023

- Reklama -

Súťaž SONY World Photography Awards sa koná tento rok už po šiestykrát, aby sa fotografi z celého sveta mohli prihlásiť do štyroch súťaží.

Ceny Sony World Photography Awards, ktoré udeľuje Svetová fotografická organizácia (World Photography Organisation), sa v rámci fotografického odvetvia teší veľkej úcte.  Tieto ceny sú oslavou najlepších súčasných fotografií, ktoré vznikli v uplynulom roku, a dávajú fotografom na celom svete obrovskú príležitosť a možnosť zviditeľniť sa. Účasť v súťaži je úplne zadarmo. Fotografie hodnotí anonymne porota zložená z rozhodcov, ktorí sú poprední odborníci v tomto odvetví.

Poznáme aj mená porotcov

Profesionálna súťaž

  • Mariama Attah, vedúca programu výstav v Open Eye Gallery, Liverpool, Veľká Británia
  • Tandazani Dhlakama, asistentka kurátora v Zeitz MOCAA, Kapské Mesto, Juhoafrická republika
  • Elisa Medde, šéfredaktorka časopisu FOAM, Holandsko
  • Ioana Mello, nezávislá kurátorka a fotoeditorka; členka vedenia FotoRio, Brazília
  • Sujong Song, nezávislá kurátorka a editorka fotografií; spoluzakladateľka Soulského lunárneho festivalu, Kórejská republika
  • Mike Trow, nezávislý kurátor, fotoeditor a predseda poroty

Otvorená súťaž a súťaž pre mladých fotografov

Eric Schlosser, umelecký riaditeľ, Tbilisi Art Fair, Gruzínsko

Študentská súťaž

Eliza Williams, redaktorka, Creative Review, Veľká Británia

Aké sú novinky 2023?

Samostatná prezentácia – kategória Fotograf roku

V roku 2023 predstaví Svetová fotografická organizácia novú cenu pre Fotografa roku. Okrem finančnej odmeny 25 000 dolárov, digitálneho foto vybavenia Sony a prezentácie na výstave a v ročenke Sony World Photography Awards bude víťaz odmenený aj samostatnou prezentáciou svojej práce v nasledujúcom roku, ktorá bude súčasťou výstavy Sony World Photography Awards v Londýne. Táto príležitosť umožní fotografom ďalej rozvíjať víťazný projekt alebo vystaviť úplne nové dielo. Vďaka tomu získajú ďalšiu publicitu a posunú sa vo svojej kariére. Prvá z týchto prezentácií bude venovaná práci Fotografa roku 2022 Adama Fergusona (Austrália) a uskutoční sa na výstave v galérii Somerset House v apríli 2023.

Cena za udržateľnosť

Svetová fotografická organizácia tento rok vyhlasuje úplne novú cenu, ktorá oceňuje príbehy, ľudí a organizácie, ktorých činy zdôrazňujú jeden z Cieľov udržateľného rozvoja OSN v oblasti životného prostredia. Môžu to byť snímky zachytávajúce klimatické zmeny, upozorňujúca na ekologické technológie a inovácie alebo oslavujúce jednotlivcov a skupiny, ktorí sa snažia niečo zmeniť. Cena za udržateľnosť pre víťazného fotografa je podporená finančnou prémiou 5 000 dolárov a prezentáciou jeho projektu v rámci výstavy Sony World Photography Awards v Londýne. O cenu sa môžu uchádzať všetci fotografi, ktorí sa zúčastňujú profesionálnej súťaže.

Formát súťaže pre mladých fotografov

Ročník 2023 však prináša i nový formát súťaže pre mladých fotografov, ktorá je otvorená všetkým záujemcom mladším ako 19 rokov a vyzýva účastníkov na zaslanie až troch snímok na tému Your Everyday. Porotcovia vyberú do užšieho výberu 10 fotografov, ktorí sa stretnú o titul Mladý fotograf roku – Youth Photographer of the Year.

Termíny?

Uzávierky súťaží sú nasledovné: Profesionáli: 13. januára 2023, 13:00 SEČ, Otvorená: 6. januára 2023, 13:00 SEČ, Študenti: 30. novembra 2022, 13:00 SEČ, Mládež: 6. januára 2023, 13:00 SEČ

Všetci víťazi profesionálnej a otvorenej súťaže, súťaže pre mladých fotografov a študentskej súťaže dostanú digitálne fotografické vybavenie od spoločnosti Sony. Okrem toho získajú finančné odmeny vo výške 25 000 USD pre Fotografa roku a 5 000 USD pre Víťaza otvorenej súťaže. Práce všetkých víťazov a fotografov,  ktorí sa dostanú do užšieho výberu, budú vystavené na každoročnej výstave Sony World Photography Awards v Londýne a potom budú putovať po celom svete. Víťazné snímky budú publikované v ročenke súťaže Awards Book. Celkoví víťazi budú vyhlásení 13. apríla 2023.

Výstava Sony World Photography Awards 2023 sa bude konať v londýnskej galérii Somerset House – od 14. apríla do 1. mája 2023.

Všetky potrebné informácie sú zverejnené na stránke worldphoto.org/sony-world-photography-awards.

Zdroj: sony.eu

Titulná fotografia: Ilustračná snímka – zdroj: Unsplash

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -