Autentické príbehy, nadčasové témy

Svadba, ktorá prekonala všetky rekordy

0

Sobáš Vanishy Mittal bol jednou z vrcholných udalostí roka 2004. Štíhla očarujúca tmavovláska s čiernymi očami si brala za manžela vyvoleného „princa“, s ktorým túžila prežiť v šťastí zvyšok svojho života.

Vtedy 23-ročnej Indke sa splnil sen, o akom kedysi ešte ako mladé dievča tajne snívala. Od rodičov dostala sľub, že deň jej sobáša bude nádherný, nezabudnuteľný a hlavne plný príjemných prekvapení.

Pre Vanishinho otca, Lakshmi Mittala, spolumajiteľa najvýznamnejších svetových oceliarní a v roku 2008 – štvrtého najbohatšieho muža planéty nepredstavovali peniaze žiadny problém. Extrémne bohatý priemyselný magnát bol ochotný investovať milióny, len, aby bola jeho dcéra spokojná a šťastná. Svadobné výdavky sa síce napokon vyšplhali až k sume 78 miliónov  amerických dolárov (30 miliónov libier), ale aspoň to stálo za to.

Mittal zarezervoval miestnosti v Grand Versailles, starobylom francúzskom zámku s bohatou históriou i drahý a luxusný päťhviezdičkový hotel Grand Intercontinental v Paríži. Pri tej príležitosti samozrejme zabezpečil transport rodinných príslušníkov, blízkych priateľov i ostatných dôležitých hostí z Indie priamo do Francúzska. Do akcie bolo zapojených až 12 Boeingov!   

Prekvapeniam pre Vanishu ešte ani zďaleka neodzvonilo. Rodičia sa postarali o objednávku štýlových svadobných šiat z návrhárskej dielne renomovaných a špičkových indických dizajnérskych domov Tarun Tahiliani a Suneet Verma, taktiež nezabudli ani na dodanie zlatých a diamantových šperkov, všakovakých druhov kvetov a obrovskú svadobnú tortu.
Veľmi zaujímavé boli svadobné pozvánky. Rodinným príslušníkom a najbližším priateľom doručili 20-stránové kartičky s romantickými básňami, ktoré zložil jeden z členov tejto prominentnej rodiny.

Do Paríža i okolitých zámkov napokon pricestovalo viac než 1 000 hostí. Našli sa medzi nimi najbohatší a najvplyvnejší ľudia sveta, obchodníci, priemyselní magnáti, ale aj speváci a rôzne celebrity. Špeciálnou čerešničkou na torte bola účasť viacerých hercov Bollywoodu, ktorý je mekkou indického filmového priemyslu i prítomnosť svetoznámej speváckej a módnej ikony Kylie Minogue.

Sobáš Vanishy Mittal a Amita Bhatiu, v tom čase 25-ročného investičného bankára pôsobiaceho v Londýne, bol okázalý. Ženích sa dostavil do Grand Versailles na vyzdobenom koči a neskôr sa pripojil k budúcej manželke a ostatným hosťom, aby sa zúčastnil slávnostného obradu. Ešte predtým boli prítomné dámy požiadané, aby si zafarbili ruky hennou, čo patrí k tradičným indickým zvykom. Po obrade nasledoval vzrušujúci zábavný program v Jardin de Tuileries a okázalá kráľovská večera v luxusnom hoteli Grand Intercontinental, ktorý bol pri tej príležitosti špeciálne vyzdobený.

Vanishina honosná svadba sa zrejme zapíše do Guinessovej knihy rekordov ako „najextravagantnejšia udalosť“ modernej doby. O šesť dní trvajúcom sobáši sa písalo v prestížnom magazíne Forbes i viacerých ďalších dôležitých periodikách.

Je možné, že Vanisha Mittal ostane navždy mediálne slávnou práve kvôli svojej kráľovskej svadbe, ale nemusí to byť skutočne tak. Vo veku 28 rokov je z nej rozhodná, cieľavedomá a vzdelaná mladá žena, ktorá túži kráčať vlastnou cestou. Vanisha sa živo zaujíma o spoločenský život, obchod a ekonomiku, umenie, ale aj o záležitosti týkajúce sa medzinárodných vzťahov. Vďaka svojmu prirodzenému pôvabu dokonca zaujala aj vo svete médií.

Marcel Letko          Photos: ISIFA, Vaux le Vicomte Press

www.arcelormittal.com