Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Svietidlá od slovenského dizajnéra v reštaurácii Justina Timberlakea a unikátna inštalácia na Pohode 2022

- Reklama -

Dnes sa prostredníctvom úspešného slovenského dizajnéra Borisa Klimeka, ktorý spolupracuje aj so svetovými hviezdami, vrátime k legendárnemu festivalu Pohoda.

Pred laboratóriom fiktívnej postavy profesora Dohorela s názvom „Svet bez dymu“ mohli návštevníci od piatku 8. júla obdivovať dielo známeho a úspešného dizajnéra Borisa Klimeka. My vám priblížime nielen jeho dielo, ale aj jeho úspechy v zahraničí.

Predstavenie unikátnej inštalácie „Minulosť pohľadom budúcnosti“

Aj tento rok pokračoval festival Pohoda v koncepte bezdymového festivalu a nepredávali sa tu klasické cigarety. Blízko bezdymovej zóny mohli návštevníci festivalu navštíviť laboratórium „Svet bez dymu“, ktoré je prístupné len osobám starším ako 18 rokov. „Svet bez dymu je iniciatíva spoločnosti Philip Morris zameraná na osvetu o škodlivosti fajčenia. Cieľom je oboznámiť dospelých fajčiarov a ich blízkych s výskumom a vedeckými poznatkami o moderných nikotínových alternatívach, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu života tým, že eliminujú cigaretový dym. Keďže s touto iniciatívou dlhodobo počítame, spojili sme sa so známym dizajnérom Borisom Klimekom, ktorý navrhol unikátnu inštaláciu s názvom „Minulosť pohľadom budúcnosti“, uviedla Michaela Kolečanská z komunikačného oddelenia Philip Morris.

Kto je Boris Klimek?

Uznávaný dizajnér má za sebou niekoľko veľkých úspechov a ocenení, napríklad jeho svietidlá zdobia reštauráciu hollywoodskej hviezdy Jessicy Biel a Justina Timberlakea alebo známy hotel Four Seasons v Miami. Zo spolupráce pre iniciatívu Svet bez dymu má veľkú radosť.

„Môj objekt navrhnutý pre iniciatívu Svet bez dymu predstavuje akýsi symbolický náhľad do budúcnosti a na archeologický objav, ktorý v danej dobe prezentujú vykopávky objektov zvaných popolníky. Tieto objekty sú datované približne ku koncu 20. storočia. Každopádne spoločnosť už prešla značnou zmenou životného štýlu a archeológovia danej doby opisujú tieto nádoby ako predmety patriace do dávnej minulosti. Obyčajný popolník sa tak stáva akýmsi dávnym a už nepotrebným otlačkom doby, symbolom zmeny, evolúcie a pokroku ľudstva. Tento objekt a jeho symbolika je teda určitou výzvou a prianím k nám samotným: Žime v budúcnosti, nie v minulosti.“ predstavil hlavnú myšlienku inštalácie na Pohode Boris Klimek.

A, samozrejme, nechýbali aj iné dobrodružstvá – vizuálne. Komplexný vizuálny zážitok v bezdymovej zóne priniesla ART Galéria s technologickými vychytávkami ako sú LED Wall koridor s interaktívnou projekciou, kinetické svetlá či holografický vyhodnocovač životných priorít. Svetelné efekty na pódiu vytvorili jedinečnú atmosféru počas hudobných setoch NobodyListen. Dronová show pripomenula divákom na festivale, že IQOS oslavuje päť rokov od uvedenia na Slovensku.

Talentovaná umelkyňa Hula

Okrem toho si priamo v bezdymovej zóne mohli dospelí návštevníci pozrieť obraz a tvorivý proces obľúbenej slovenskej maliarky Márie „Huly“ Valenčíkovej. A tak okrem skvelých interpretov, talkshow a atrakcií si dospelí účastníci na Pohode užili aj bezdymovú zónu. Tú na Pohodu priniesla iniciatíva spoločnosti Philip Morris „Svet bez dymu“.

Čítajte aj

Pripravila redakcia v spolupráci s Philip Morris Slovensko. Zdroj fotografií: PMI

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -