Autentické príbehy, nadčasové témy

Swarovski na charitu nezabúda, pomôže chorým na rakovinu

0

Charita a luxus spolu vždy súviseli. Samozrejme – luxus sa nestáva charitou, ale máme na mysli podporu chartitatívnych akcií zo strany luxusných značiek či bohatých ľudí. Vie to aj výrobca šperkov Swarovski, 22 svetových dizajnérskych značiek a prvá dáma Francúzska Carla Bruni-Sarkozy.

Firma Swarovski navrhla luxusným módnym značkám, aby vytvorili kolekciu čiernych šiat (známych ako LBD – little black dress) vykladanú jeho kameňmi. Každý kus odevu je originálny a dizajnéri ho prispôsobili svojmu štýlu. Výsledok? Od septembra bude možné všetky verzie šiat zdobené drahými kameňmi zhliadnuť v Newyorkskej galérii Phillip´s. Tam prebehne aj ich aukcia. A výťažok z nej poputuje na podporu pre American Cancer Society, teda americký inštitút pre výskum rakoviny a tiež do Francúzska pre La Ligue Nationale Contre le Cancer.

Kolekcia dostala šarmantný názov „22 spôsobov ako povedať Čierna“. Jej súčasťou je tiež 144-stranová publikácia o histórii šiat typu LBD, dizajnéroch, samotnej aukcii a firme Swarovski

Ktoré módne domy sa na udalosti zúčastnia? Tu je aspoň niekoľko z nich: Givenchy, Lanvin, Vivienne Westwood and Sonia Rykiel, Giorgio Armani, Jean Paul Gaultier či Martin Grant.

NIPOS                                                                       Photos: flickr/Swarovski

www.swarovski.com