Autentické príbehy, nadčasové témy

Swarovski ozdobí New York

0

Meno Swarovski v tejto dobe nie potrebné predstavovať. Pozná ho každý milovník luxusu, elegancie a umeleckého majstrovstva. Je však zaujímavé, že krištáľ od Swarovského skrášli vianočné Rockefellerovo centrum v New Yorku.

Viac ako sto rokov je stelesnením dômyselnosti, poézie a technológie. Spoločnosť, ktorá sa vypracovala vďaka svojmu prístupu k práci, či najvyšším remeselníckym majstrovstvom, na najvyššie priečky v oblasti brúseného krištáľu a pravých drahokamov. Swarovského preto možno nazvať bez rozpakov majstrom krištáľu. Šperky a doplnky tejto značky vyžarujú skrytú krásu extravagancie, originality, luxusu a taktiež úžasný cit pre umenie.

Okrem šperkov je však krištáľ Swarovski súčasťou iných, tiež zaujímavých, oblastí. Keďže krištáľ je vyjadrením čistej energie a svetla, nerozlučne sa spája so svetom luxusných lustrov. Brúsený krištáľ tak nájdete v mnohých exkluzívnych interiéroch. Dôvod je jednoduchý  – rôzne dizajnérske spoločnosti používajú Swarovského komponenty pri produkcii osvetľovacích telies, nábytku, kúpeľní, ale tiež ich využívajú na dotvorenie neopakovateľnej atmosféry interiérov hotelov, či verejných priestorov. Z historických miest patria k najslávnejším Metropolitná opera v New Yorku a palác vo Versailles, ktoré zdobia nádherné lustre.

V tomto článku by som sa však chcel venovať aktuálnemu dianiu a času najkrajších sviatkov v roku – Vianociam. Kto by ich nemal rád? A v „Big Apple“ obyvatelia vianočnú atmosféru milujú. Najmä si vychutnávajú obrovský vianočný stromček v Rockefellerovom centre. Na obrovský stromček – v tomto prípade je skôr na mieste pomenovanie strom  – patrí aj obrovská hviezda, ktorá vyzdobí jeho vrchol. Vianočná hviezda meria na šírku tri metre a váži 250 kilogramov. Luxusný vzhľad jej dodáva 25 000 malých krištálikov Swarovski. Tohtoročnú hviezdu predstavila známa speváčka Stacy „Fergie“ Fergusson.

(Firmu Swarovski založil v roku 1895 Daniel Swarovski, český vynálezca a vizionár, ktorý sa presídlil do dediny Wattens (kraj Tyrolsko) v Rakúsku. Od tohto dátumu sa spoločnosť neustále rozvíjala a dnes patrí k svetvovej triede v oblasti brúseného krištáľu.)

NIPOS       Photos: ISIFA

www.swarovski.com