Autentické príbehy, nadčasové témy

Taká fantastická vec

0

Taká fantastická vec

Stalo sa vám, že ste sa ocitli niekde na dovolenke a ovládol vás skvelý pocit? Niečo, čo nedokážete definovať, len cítite, že práve tu, práve teraz a práve v konkrétnom okamžiku ste neskonale šťastný? Viem, nie je to každodenná samozrejmosť a podobné chvíle sú veľmi vzácne. Ale dejú sa. Nám sa podarilo splniť sen o luxusnej plavbe na úžasnej lodi, ktorá nás odnáša kdesi za horizont bežných starostí.

Talianska spoločnosť MSC Cruises má úspech zakódovaný už vo svojej podstate. Filozofia značky jasne napovedá, aké očakávania dokáže svojim zákazníkom splniť – cestovanie, mágia neobyčajných dní strávených na mori, útek pre ruchom veľkomesta, relaxácia na štýlovej výletnej lodi. Spomínané atribúty ponúkajú potešenie, ktoré dokážete prežiť jedine na nekonečnej morskej hladine, a pritom si môžete vychutnávať pohodu na palubách lodí spoločnosti s najmodernejšou a luxusnou flotilou na svete. MSC je typická pre svoj nezameniteľný taliansky štýl, výnimočný zmysel pre pohodlie, pohostinstvo a silné environmentálne cítenie. Je cieľom je pripraviť pre vás nezabudnuteľný zážitok.

Ten na nás čakal v janovskom prístave v podobe lode MSC Splendida, kde sa začala naša cesta za novými zážitkami. Luxusnú výletnú loď MSC Splendida pokrstila 12. júla 2009 známa talianska herecká legenda Sophia Lorenová v spoločnosti opernej hviezdy Joseho Carrerasa. Patrí k jedným z najväčších lodí, ktoré ponúka pre plavby milujúcich zákazníkov spoločnosť MSC Crusises. Toto plávajúce mesto je dlhé 333 metrov, vysoké 66, 8 metrov a váži úctyhodných 137, 936 ton. Do svojich luxusných útrob pojme 3 959 pasažierov. Je ukážkou talentu dizajnérskeho štúdia De Jorio Desgin International.

Sme šťastní, že sme sa s touto obrovskou dámou mohli osobne zoznámiť. Strávili sme v jej spoločnosti takmer dva úžasné týždne plné zábavy, spoznávania krás Stredomoria – starovekého Grécka a jeho ostrovov, ale i tajomného Turecka, ale takisto kulinárskych objavov, spoločenských eventov a relaxu.

Už je tomu pár týždňov od okamihu, kedy sme sme sa s loďou MSC Splendida rozlúčili, ale stále máme na perách slová: „Taká fantastická vec.“ Pobyt na výletnej lodi je presne taký, aký nachádzate v katalógoch cestovnej kancelárie. Každá maličkosť, o ktorej ste sa dočítali v brožúrkach či v ponukovom liste, má svoje miesto a spríjemňuje vám pobyt. Tak prečo sa na budúce znova nenalodiť?

CALVERA                                                                        Photos: CALVERA, Press

www.msccruises.com