Autentické príbehy, nadčasové témy

Televízory Sony vás vtiahnu do deja

0

Spoločnosť Sony uvádza na Slovensku nové LED televízory pre rok 2013. Televízory Sony BRAVIA série W vynikajú elegantným dizajnom a množstvom technológií a služieb. Obrazovka typu Triluminos Display zaisťuje zobrazenie širokého spektra živých intenzívnych farieb a realistické podanie obrazu. Skutočne realistický obraz dopĺňa kino sálový zvuk, vďaka čomu vás televízory série W vtiahnu do deja akéhokoľvek filmu. Čerešničkou je prepojenie televízora so smartfónom jediným dotykom prostredníctvom zabudovaného WiFi rozhrania a funkcie „One-touch mirroring.“


Obraz, ktorý žije intenzívnymi farbami

Novú sériu W televízorov BRAVIA tvoria modely KDL-W905A, KDL-W805A, KDL-W650A, ktoré prichádzajú v štíhlom elegantnom dizajne a s vylepšenými funkciami. Výkonný obrazový procesor X-Reality Pro zvýrazní aj najmenšie detaily a vylepšuje obraz tak, že aj videá v nižšej kvalite vyzerajú lepšie. Plynulý obraz aj pri rýchlych scénach zabezpečuje technológia Motionflow XR 800, takže aj tie najakčnejšie scény z filmov či videohier si vychutnáte čisté a nerozmazané. O realistické podanie živých intenzívnych farieb sa postará displej TRILUMINOS. Vytvára pôsobivé, hlbšie a prirodzenejšie farebné tóny, a to vrátane ťažie reprodukovateľných odtieňov červenej, zelenej a modrej. Prirodzenejšie sú zobrazované takisto aj odtiene pleti.


Nový filmový zážitok

Séria W zaujme najmä elegantným dizajnom, ktorý kombinuje plynulé povrchy a okraje z brúseného skla s materiálmi vysokej kvality. To celé dopĺňa chrómový stojan v tvare kruhu pri modeloch W905 a W805, alebo obdĺžniku pri modely W605. Atmosféru dopĺňa jemné osvetlenie Intelligent Core, ktoré mení farbu podľa obsahu. Zvukovod reproduktoru je šikovne zapracovaný do kompaktnej jednotky ukrytej v zadnej časti televízora. Nový tvar reproduktoru umožňuje reprodukciu precíznych nízkych, stredne hlbokých tónov a silných basov. Obklopí vás mohutný zvuk podobný kinosále, avšak bez nežiaducej rezonancie. Pri sledovaní dobrodružných a akčných scén tak ušami prežijete akciu spolu so svojimi obľúbenými hrdinami. Nezaostáva ani kvalitný obraz s autentickým podaním farieb plných jemných detailov. Integrovaná technológia Quantum Dot sa stará o zobrazenie výrazne širšej škály farieb. Technológia TRILUMINOS verne zobrazí prirodzené odtiene pokožky a poradí si aj s náročnými ťažko zobraziteľnými odtieňmi. Podsvietenie Dynamic Edge LED podľa potreby stlmí alebo zosvetlí určité miesta obrazovky, zvýši ostrosť a kontrast a poskytne tak maximálny vizuálny zážitok.


Spojenie na jeden dotyk

Prostredníctvom Wi-Fi rozhrania dokážu všetky modely televízorov série W zobraziť obsah z externého zariadenia. Ak chcete prehrávať fotky, videá, hudbu, hry, či aplikácie zo smartfónu priamo na obrazovku televízora, nemusíte zápasiť so žiadnym zložitým nastavením. Pomocou NFC technológie a funkcie zrkadlenia „One-touch mirroring,“ je možné ovládať televízor a preniesť obsah jedným dotykom priamo z tabletu, alebo smartfónu. Skončila sa tak doba hľadania diaľkového ovládača. Pomocou aplikácie TV SideView môžete zistiť viac informácií o relácii, ktorú práve sledujete. Služba Sony Entertainment Network prináša prístup k najnovším filmom, miliónom hudobných skladieb a on-line službám ako YouTube, TOP FUN, Twitter, Skype či Facebook. V okamihu tak svoju obývačku premeníte na centrum domácej zábavy.

S diaľkovým ovládaním s rozhraním NFC sú dodávané modely W905A a W805A. Všetky tri modelové rady sú navyše kompatibilné s rozhraním  MHL. To umožňuje zobrazovanie obsahu smartfónov a tabletov, ktoré sa dajú pripojiť MHL káblom (USB/HDMI).

Televízory Sony Bravia série W6, W8 a W9 sú v predaji dostupné už od apríla 2013.  
Cena modelu KDL-W905A začína na úrovni od 1 499 EUR, cena za model KDL-W805A od 1 099 EUR a cena pri modely KDL-W650A sa pohybuje od 539 EUR.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk