Autentické príbehy, nadčasové témy

Tesla prichádza s modelom typu SUV

0

Výrobca automobilov Tesla sa na trh chystá uviesť nový druh vozidla typu crossover. Má niesť názov Model X, predstavené bude podľa vyjadrení spoločnosti do konca tohto roka.

Aj Tesla teda potvrdzuje nový trend – výrobcovia klasických vozidiel športových typov sa „tlačia“ do segmentu väčších automobilov. 

Tesla, ktorá je výrobcom exkluzívnych vozidiel v malosériovej produkcii, zároveň oznámila, že končí s výrobou staršieho modelu Roadster. Má sa tak stať v decembri.  

Základom pre konštrukciu Modelu X má byť obľúbený voz od Tesly, Model S. Do sériovej výroby by sa nový elektrický crossover mal dostať v roku 2014. Priaznivci týchto výnimočných elektromobilov sa teda majú na čo tešiť. „Nový model navrhujeme tak aby sme spojili funkčnosť minivanu a výzor auta typu SUV,“ sľubuje v súvislosti s uvedením nového Modelu X výrobca.  

Tesla Motors navrhuje a predáva vysokovýkonné, energeticky efektívne, elektrické, športové vozidlá. Modely z dielne tejto spoločnosti predstavujú kombináciu štýlu, akcelerácie a vyspelých technológií. Toto spojenie ich radí medzi najrýchlejšie a energeticky najefektívnejšie na cestách.

Jakub Steiner, Photos:  Tesla Motos Press