Autentické príbehy, nadčasové témy

Tím Bentley zvíťazil v sérii Blancpain GT

0
Tím Bentley zvíťazil v sérii  Blancpain GT

Športové oddelenie Bentley Motorsport si vybojovalo v posledných pretekoch v španielskej Barcelone celkové víťazstvo  v šampionáte pretekov „Blancpain GT Series Endurance Cup“.

 

Tím vstupoval do finále šampionátu z priebežnej vedúcej pozície s 16-bodovým náskokom pred svojim najbližším súperom, a to vďaka víťazstvu v pretekoch Paul Ricard 1000 km, a tiež druhému miestu v prestížnej 24 hodinovke na okuhu v Spa-Francorchamps. Riaditeľ oddelenia Bentley motorsport Brian Gush sa na margo titulu vyjadril: „Zisk titulu v sérii „Endurance Cup“ je dôkazom tvrdej práce, ktorú odviedol v tejto sezóne každý člen oddelenia Bentley Motorsport a tímu Bentley Team M-Sport. Som hrdý na naše úspechy a som tiež presvedčený, že energiu z tohto úspechu v šampionáte zužitkujeme v budúcnosti počas príprav na rok 2018. V budúcom roku sa budeme snažiť pracovať ešte lepšie a zabezpečiť si aj titul v šampionáte jazdcov.“

Víťazný víkend nebol taký jednoduchý, v aký tím na začiatku dúfal. Po nehode v kvalifikácii si automobil Continental GT3 s číslom 7 vyžiadal kompletnú rekonštrukciu prednej časti – ale po bezchybnej tímovej spolupráci štartoval do pretekov zo zadných pozícií. Po troch hodinách pretekov sa vyšplhal na 19 pozíciu najmä vďaka bezchybnej jazde britského tria Guy Smith, Oliver Jarvis a Steven Kane.

Druhé vozidlo s číslom 8 sa tiež muselo popasovať s náročnou kvalifikáciou a štartovalo do pretekov z 28. miesta. Vďaka pilotom Vinceovi Abrilovi, Andymu Soucekovi a Maxime Souletovi sa vyšplhali do top-desiatky, čím si vybojovali titul v sérii Endurance Cup. Mechanická porucha však odviala šancu na získanie titulu v hodnotení jazdcov.

Vďaka 88 bodom získaným počas sezóny, si dokázal tím Bentley Team M-Sport zabezpečiť titul v hodnotení tímov v sérii Blancpain GT Series Endurance Cup. Gratulujeme.

 

Peter Fritz / Bentley Press

Fotografie: Bentley Press

 

www.bentleymotors.com