Autentické príbehy, nadčasové témy

To najlepšie z oboch svetov: najnovší notebook radu Lenovo ThinkPad

0

Spoločnosť Lenovo predstavila nový notebook ThinkPad T400s, ktorý bol vyvinutý so zámerom poskytnúť profesionálnym užívateľom tenký, ľahký, ale zároveň vysoko výkonný počítač vybavený širokou škálou funkcií. Návrhári spoločnosti Lenovo starostlivo prepracovali každý detail a nový notebook sa oproti predchádzajúcim modelom vyznačuje množstvom výrazných vylepšení, vďaka ktorým je práca s ním jednoduchšia, intuitívnejšia a príjemnejšia.

Tenký a ľahký  

Nový model našiel inšpiráciu v najtenšom a najľahšom plne vybavenom notebooku ThinkPad X300 od spoločnosti Lenovo. Nový notebook ThinkPad T400s je super tenký (21mm1) a zároveň ultra-ľahký (najľahšie modely majú hmotnosť pod 1.8kg2). Tenká konštrukcia sa dosiahla vďaka ultra-tenkému 14,1 palcovému LED displeju, SSD disku a šasi Top Cover Roll Cage druhej generácie, ktoré spoločnosť Lenovo prvý krát predstavila v notebooku ThinkPad X300. Vďaka šasi zo zosilnených karbónových vlákien, ktoré sa mimo iného používajú pri výrobe rámov bicyklov a pri výrobe lietadiel, je notebook neobyčajne ľahký, no zároveň prekvapivo odolný. Vďaka tomuto dizajnu je notebook takmer o 20 percent ľahší než jeho predchodca ThinkPad T400 a je omnoho tenší a ľahší než konkurenčné modely Dell E6400 a HP 6930P.

Nabité na výkon

Rad T je v portfóliu notebookov ThinkPad synonymom pre vysoký výkon. Modely s označením ThinkPad T400s ponúknu užívateľom to najlepšie z oboch svetov – tenký a veľmi ľahký notebook, pri ktorom sa však nesiahlo na jeho výkon a odolnosť  na úkor váhy a rozmerov.

Výbava notebooku, uvádzaného na slovenský trh

  • Procesor Intel® Core2Duo™ SP9400 s nízkou spotrebou

  • Úsporný a rýchly SSD disk (128GB)

  • Napaľovacia DVD mechanika 9,5mm slim

  • Ethernet, Wi-Fi, WWAN3 a Bluetooth

  • Čítačka pamäťových kariet 5-in-1

  • Takmer šesť hodín prevádzky na batériu

  • Podpora dvoch monitorov cez Display Port a VGA konektor

  • Vstavaný USB/eSATA port

  • Spĺňa kritéria energetickej účinnosti pre Energy Star 5.0

Lenovo zároveň prináša tri nové možnosti pre užívateľov, ktorí si chcú rozšíriť svoj pracovný priestor pripojením ďalších periférnych zariadení, ako sú myši a klávesnice, monitory alebo tlačiarne. Replikátor portov radu 3 a dokovacia stanica ThinkPad Mini Dock Series 3 / Plus 3 sú menšie a tenšie, umožňujú jednoduché odpojenie notebooku z dokovacej stanice (tzv. „rip & go“), podporujú pripojenie viacerých monitorov a sú vybavené portami USB, Display Port a eSATA.

Na dizajne záleží

Užívatelia strávia pri klávesnici množstvo času. Klávesnica – pohodlná a zároveň jednoduchá na použitie – zohráva obrovskú úlohu v tom, ako sú so svojim počítačom užívatelia spokojní. Vzhľadom na to, že veľa užívateľov používa v práci, doma alebo na cestách počítač k rôznym formám komunikácie, vybavilo Lenovo svoj najnovší notebook tak, aby umožňoval telefonovanie cez internet (VOIP), ktoré bude rovnako jednoduché ako používanie telefónu.

Keďže by zvuk klávesnice mohol pri konferenčnom hovore pôsobiť rušivo, vybavil výrobca počítač dvojicou digitálnych mikrofónov, ktoré pomáhajú redukovať okolitý šum a zlepšujú kvalitu zvuku. Aby užívateľ vedel, kedy je mikrofón zapnutý a kedy vypnutý, vybavilo Lenovo počítač samostatnými tlačidlami na stlmenie reproduktorov a vypnutie mikrofónu, naviac s LED indikáciou stavu (zapnuté/vypnuté).

Aby používanie bolo ešte pohodlnejšie, je nový notebook vybavený zvláštnou možnosťou zapínania – stačí prstom prejsť cez čítačku odtlačkov prstov. USB port funguje aj ako nabíjačka pre MP3 prehrávače, kamery a ďalšie periférne zariadenia a to aj v prípade, že je počítač v režime spánku alebo stand-by.

Cena a dostupnosť

Počítače ThinkPad T400s sú k dispozícii od polovice júla a to prostredníctvom obchodných partnerov spoločnosti Lenovo. Cena začína od 1 560 EUR (bez DPH). Replikátor portov radu 3 a dokovacie stanice ThinkPad Mini Dock Series 3 / Plus 3 budú tiež uvedené na trh súčasne so ThinkPadom T400s.

Viac informácií nájdete na www.lenovo.com