Autentické príbehy, nadčasové témy

To tu ešte nebolo: Unikátny Festival Divokej Vody v Čunove

0

Areál Divokej vody v Čunove sa cez víkend 14.-15. júla stane  prvýkrát dejiskom unikátneho podujatia – Festival Divokej Vody. Počas dvoch letných dní si budú môcť návštevníci vyskúšať v areáli Divoká Voda Čunovo najrôznejšie disciplíny pod vedením profesionálnych športovcov.

Festival Divoká Voda je určený pre deti, dospelých, amatérov aj pokročilých – každý si príde na svoje, lebo v každom kúte areálu sa bude niečo diať,“ hovorí o festivale športový manažér Robert Orokocký.

Okrem vodných aktivít bude na návštevníkov čakať dobrá hudba, jedlo, rôzne atrakcie na suchu, no i exhibičné preteky profesionálov. Tí predvedú svoje schopnosti v disciplínach ako rafting, surfing, kayak cross, freestyle (rodeo na kajaku), hydrospeed a Stand Up Paddle (SUP, Havajské „chodenie“ po vode).

Aktivít, ktoré budú na návštevníkov čakať, je však omnoho viac. Vyskúšať sa bude dať Aquazorbing a Aquaroller (pohyb v plastovej guli/valci po hladine vody), vodná trampolína, kajakovanie a raftovanie, ďalej Hydrospeed (splav divokej vody len na plaváku s plutvami), či bodyboarding (jednoduchšia forma surfovania).

Všetky aktivity budú dostupné výmenou za body, ktoré návštevníci obdržia pri kúpe balíčka (obsahuje identifikačnú pásku s bodmi, tá je zároveň aj ako štartovné číslo). Podmienkou pri kúpe balíčka je podpis prehlásenia zodpovednosti. Body sa v celom areáli budú dať vymeniť napríklad aj za 0.5 litra kofoly. Páska je neprenosná,  no body sa budú dať dokúpiť alebo darovať niekomu inému, kto má zakúpenú pásku.

Okrem vodných aktivít v areáli nájdete aj atrakcie ako vodný gauč či plážový volejbal. Deti potešia tvorivé dielne alebo detské ihrisko, nebudú chýbať ani stánky s občerstvením, či celodenný DJ. Program na víkend je naozaj bohatý.

Oba víkendové dni sa začnú o 9:30 tréningami reprezentačných slalomárov. Tie budú zároveň poslednými tréningami pred ich odchodom na Letné olympijské hry v Londýne. Tešiť sa môžete aj na preteky v Rodeu na kajakoch, ktoré budú plné akrobatických kúskov, či exhibíciu surfingu na umelej vlne, čo je v našich vnútrozemských podmienkach naozaj unikátom. Počas celého dňa si budete môcť vyskúšať a naučiť sa jazdiť na Stand Up Paddle (SUP), hydrospeede či raftingu a potom si odmerať sily v amatérskych pretekoch.

V areáli Divoká Voda Čunovo je vítaný naozaj každý – vstup do areálu je voľný. Do areálu sa môžete doviesť na bicykli po hrádzi, loďou z centra mesta, autom alebo autobusom č. 90 z Železničnej stanice Rusovce.

Pásky na absolvovanie jednotlivých disciplín spolu s bodmi je možné kúpiť v predpredaji na www.listky.hudba.sk za 10 eur (12 bodov). Na mieste sa budú predávať po 12 eur pre dospelých, resp. po 6 eur pre deti (12 bodov). Príďte si užiť slnečné dni pri vode!

Words and Photos: Advantage

www.divokavoda.sk