Autentické príbehy, nadčasové témy

TOP jarné dovolenkové destinácie

0
TOP jarné dovolenkové destinácie

Aj vám sa pri predstave modrej, slnkom zaliatej oblohy na tvári objaví úsmev? Možno je to len prvý náznak radosti po „nekonečne“ dlhej zime. Zďaleka to však nie je všetko. Prinášame vám niekoľko jarných destinácií, ktoré okrem slnečného počasia ponúkajú aj bohatú nádielku  chutných pokrmov či zaujímavé pamiatky.

Malorka

Ostrov Malorka, ktorý leží v súostroví Baleáry, má na svojom konte už nejedno pomenovanie. Mohli by sme ho označiť ako ostrov protikladov, pláží a hôr, ostrov pokoja a emócií či ostrov mestského a vidieckeho života. Jednou z výhod Malorky je, že tu môžete tráviť dovolenku počas celého roka. Konkrétne na jar je populárna najmä medzi cyklistami a turistami. Voda v mori ešte síce nie je príliš teplá, no na viac-menej prázdnych plážach môžete tráviť dostatok času slnením sa. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. V metropole Palma de Mallorca, ktorá je zároveň hlavným mestom, môžete navštíviť kráľovský palác Almudaina či Katedrálu Panny Márie (La Seu). Dozaista vás očaria aj malé dedinky na pobreží a prírodné scenérie.

www.seemallorca.com

Cyprus

Či už máte náladu na pláže, kultúru, prírodu alebo skvelú zábavu, mali by ste zavítať do týchto končín. V jarných mesiacoch je tu slnko príjemne hrejivé. Ak sa navyše neradíte medzi milovníkov horúčav, tento čas je pre vás takmer ideálny. V prípade niekoľkých po sebe nasledujúcich teplých dní sa môžete tešiť aj na kúpanie. Noci bývajú ešte mierne chladné, no tento jav nie je ani uprostred leta ničím výnimočný.

www.visitcyprus.com

Maurícius

Zatiaľ, čo u nás vládne ešte chladné alebo mierne počasie, na ostrove Maurícius už je príjemné „leto“ s teplotou mora okolo 25 stupňov Celzia. Preto môže byť pre vás táto lokalita mimoriadne atraktívna. Ak stavíte na Maurícius, odporúčame vám prenajať si auto. Budete mať všetko oveľa bližšie a presuny automobilom sú beztak pohodlnejšie ako hľadanie miestnych spojov. Ostrov sa môže pochváliť nádhernou prírodou a mnohými atrakciami. Aj preto by ste si nemali nechať ujsť zastávku v La Vanille Crocodile Park. Je to prírodná rezervácia, v ktorej si môžete v spoločnosti sprievodcu prezrieť rôzne živočíchy. Nájdete tu krokodíly, korytnačky, rôzne druhy vzácnych vtákov, či hady a netopiere. Maurícius taktiež ponúka priaznivé podmienky pre vášnivých hráčov golfu.

www.tourism-mauritius.mu

http://lavanille-naturepark.com

 

Suzie M
Fotografie: Dreamstime | Dreamstime.com