Autentické príbehy, nadčasové témy

Tradičná „Cibuľová slávnost” a relax v termálnych kúpeľoch Laa

0

Navštívte s rodinou „Cibuľové slávnosti 2011″ v kúpeľnom mestečku Laa a doprajte si skvelý relax v kúpeľnom komplexe Therme Laa.

Vydajte sa s rodinou či priateľmi od piatku 19. augusta do nedele 21. augusta len kúsok za hranicami Českej republiky, v Rakúsku, a vychutnajte si atraktívnu kombináciu tradičných „Cibuľových slávností“ s relaxom v známych termálnych kúpeľoch Therme Laa, ktoré sa nachádzajú v dolnorakúskom Weinvierteli na česko-rakúskych hraniciach len 50 minút jazdy z Brna v kúpeľnom mestečku Laa an der Thaya (Laa nad Dyjou). Turistická centrála Land um Laa pripravila pre návštevníkov v spolupráci s kúpeľným komplexom Therme Laa počas slávností atraktívnu ponuku zvýhodneného denného vstupného v kombinácii s voľným vstupom na Cibuľové slávnosti.


Cibuľové slávnosti

Od piatku 19. augusta do nedele 21.augusta sa v Laa nad Dyjou konajú vyhlásené „Cibuľové slávnosti (www.zwiebelfest.at), ktoré ponúkajú bohatý program pro celú rodinu pozostávajúcu z rôznych výstav, presláveného regionálneho občerstvenia a ochutnávok, hudobného programu na námestí a v historickom centre kúpeľného Laa, trhov s miestnymi tradičnými produktami, programom pre deti, tanečných vystúpení, jázd kočiarom mestom, pouličnej astronómie, horolezeckými stenami, lukostreľbou, prehliadok pivovaru Hubertus Bräu vrátane ochutnávok piva, prehliadok historickej časti Laa so sprievodcom, autobusových výletov zadarmo na rodinné cibuľové polia s výkladom a do dediniek Gaubitsch alebo Wildendürnbach s prehliadkou.
Okrem hlavného večerného programu na námetí v Laa bude vrcholom osláv, podľa ktorých sú pomenované, sobotňajšia súťaž o najťažšiu cibuľu v regióne Laa a okolí (celý región je okrem vína známy práve pestováním cibule), ktorá začína o 13.00 hodine a v nedeľu od 15.00 hodiny  tzv. „Cibuľový štafetový beh“.
Kompletný program „Cibuľových slávností 2011″ nájdete na adrese: www.zwiebelfest.at

Words & Photos: Accedogroup

www.landumlaa.at