Autentické príbehy, nadčasové témy

Tradičné slávnosti, Rossiniho Popoluška a k tomu relax

0

Navštívte Festival klasickej hudby na zámku Kirchstetten a doprajte si relax v kúpeľnom komplexe Therme Laa.

Pri pohľade do kalendára je leto v plnom prúde, ale vonkajšie teploty nie sú vždy dokonalým spoločníkom na kúpanie. Zabudnite tak na rozmar počasia a vychutnajte si atraktívnu kombináciu festivalu klasickej hudby s relaxom v hoteli a wellness zariadení tradičnej vysokej rakúskej kvality Therme Laa – Hotel & Spa. Tieto termálne kúpele sa nachádzajú v dolnorakúskom Weinvierteli na česko-rakúskych hraniciach, len 50 minút jazdy z Brna, v kúpeľnom mestečku Laa an der Thaya (Laa nad Dyjou).


Cibuľové slávnosti

Pre zaujímavosť prinášame informácie o netradičnej akcii, ktorá môže u vás vyčarovať úsmev. Počas tohto víkendu – (15.8 – 17.8 2008) sa v Laa nad Dyjou konali slávne „Cibuľové slávnosti“, ktoré ponúkli bohatý program pre celú rodinu. Ich súčasťou boli rôzne výstavy, občerstvenie a hudobný program na námestí, tiež v historickom centre Laa, trhy s miestnymi tradičnými výrobkami, program pre deti, tanečné vystúpenia, jazdy mestom na kočiaroch, prehliadky pivného múzea Hubertus Bräu vrátane ochutnávok piva, prehliadky historickej časti Laa so sprievodcom, alebo bezplatné autobusové výlety do dediniek Stronsdorf a Gnadendorf s prehliadkou.

Okrem hlavného večerného programu na námestí v Laa bola vrcholom osláv, podľa ktorých sú pomenované, súťaž o najťažšiu cibuľu v Laa a okolí (celý región je okrem vína známy práve pestovaním cibule).


Festival klasickej hudby 2008 na zámku Kirchstetten

Až do 31. augusta prebieha na zámku Kirchstetten, ktorý sa nachádza cca 10 km na východ od Laa nad Dyjou, Festival klasickej hudby. Festival ponúka rôzne prestížne koncerty klasickej hudby s vlastnou opernou tvorbou, ktorá predstavuje vyvrcholenie slávností. Na budúci týždeň sa v zámockých priestoroch rozoznejú tóny Rossiniho opery Popoluška, ktorú diriguje Hooman Khalatbari v sprievode Kammeropernorchester: Schloss Kirchstetten. Predstavenia začínajú o 20.00 hodine.

Bližšie informácie a kompletný program 10. ročníka festivalu klasickej hudby 2008 na zámku Kirchstetten nájdete na adrese:

http://www.schloss-kirchstetten.at/set.php

Termálne kúpele Laa & letné kúpalisko za zvýhodnené letné ceny

Až do 31. augusta 2008 je tiež možné v Therme Laa využiť zvýhodnenú letnú akciu Slniečko, ktorá je platná pokiaľ je teplota vzduchu minimálne 25°C a možnosť, že bude pršať je minimálna.

Letné termálne kúpalisko, ktoré je súčasťou komplexu Therme Laa, ponúka tiež možnosť bezplatného využitia celkovo 600 lehátok a 300 slnečníkov, kabíny na prezliekanie sprchy, denne zábavný program pre deti, ako je bábkové divadlo, súťaže, modelovanie, každý týždeň – od pondelka do soboty – bezplatné lekcie vodnej gymnastiky s lektormi, bezplatnú možnosť využitia ihriska na beach volejbal, 90m tobogan a, samozrejme, vstup do všetkých vonkajších aj vnútorných termálnych bazénov (vonkajší bazén s teplotou 22-24°C a slaný vonkajší bazén s teplotou 35 °C – ozvučený pod vodou). Každú nedeľu v auguste bude k dispozícii bufet s grilovanými špecialitami. Plážový vonkajší bar so stredomorskou atmosférou zas ponúkne osviežujúce kokteily, zmrzlinu, sendviče, a pod. V prípade nepriaznivého počasia je okrem vonkajšieho vodného sveta k dispozícii aj svet masáží, reštaurácia, ázijská odpočinková miestnosť, oáza vitality a butik.

Words: ACCEDO       Photos: ACCEDO, Michael Himml

www.therme-laa.at