Autentické príbehy, nadčasové témy

Túžite po exotike a relaxe? Vstúpte!

0

Túžite po exotike a relaxe? Vstúpte!

Ľudia majú radi exotiku , ale autentické stretnutie s ňou si vyžaduje väčšinou naplánovanie cesty, dohodnutie dovolenky, dlhé cestovanie… Ale naša túžba po atmosfére exotiky je častejšia, než tieto možnosti. Rovnako tak aj potreba relaxácie. O tom v dnešnom uponáhľanom svete, plnom stresu, netreba ani hovoriť. V takom prípade je ideálnym riešením návšteva PALAWI  asia spa v centre Bratislavy.

Ak chcete zažiť skutočný kus exotiky, pokojne vstúpte. Ako nám prezradila naša hostiteľka, Dagmar Ulická, už od dverí pocítite, že ste prišli do iného sveta. A zapojené sú pritom všetky zmysly.

Krásne prostredie použitím farieb vytvára pokojnú, meditatívnu atmosféru. Zrak vám mimovoľne spočinie na detailoch a prenáša tak pozitívne podnety do mozgu. Napríklad prírodné materiály – tíkové drevo priamo z Indonézie, thajský hodváb, koža, bambus. Ak chcete viac, tak vodné plochy, fontány, čerstvé kvety. A terapeutky z Thajska a Bali.


Sluch

Vnímate tie zvuky? Sú schopné vyvolávať náladu, sú schopné dotknúť sa nás hlboko vo vnútri a ovplyvňovať naše emócie. Aj preto je každá miestnosť ozvučená hudbou, ktorá je špeciálne určená na terapeutické a meditatívne účely. Dôsledne je vyberaná tak, aby podporovala  účinky každej procedúry a prispievala k vášmu pocitu  maximálnej pohody a čistoty mysle.
Výber hudby je mixom klasických diel ázijskej kultúry a new age.

Našu náladu dokážu ovplyvniť vône, vzbudiť vzdialené spomienky, ale ich sila je ďaleko širšieho charakteru. Kadidlá a éterické oleje sa už storočia používajú pre ich silný vplyv na emócie. Navyše prostredníctvom sliznice nosa sa molekuly obsiahnuté vo vzduchu dostávajú do obehových  systémov tela a do mozgu. Neovplyvňujú tak len emócie ale mnohé majú aj terapeutické schopnosti.
PALAWI používajú výhradne vône z čistých prírodných výťažkov bylín a kvetov (esenciálne oleje z overených zdrojov, bez akýchkoľvek prímesí chemických aróm).
Ich výber a zmesi sú cielene vyberané tak, aby podporovali terapeutické účinky procedúr a celkovo prispievali k uvoľňovaniu endorfínu – hormónu šťastia.

O hmate a  dotykoch je každá jedna procedúra. Zámerne tu nepoužívajú žiadne elektronické prístroje, ktoré by len zbytočne narušovali energetické toky a ktorých účinok je veľmi relatívny v porovnaní s klasickými metódami masáží. Cit a dotyk  teplej ruky nenahradí žiadny prístroj.

Napriek tomu, že nejde o reštauračné zariadenie, v PALAWI nezanedbávajú v rámci potreby ani tento zmysel a pošteklia trocha aj vaše chute skutočne lahodnými nápojmi, čajmi a drobným občerstvením tej najvyššej kvality, ktoré dotvára atmosféru exotiky.
PALAWI asia spa sa snaží o čo najdokonalejšie vytvorenie atmosféry exotického priestoru v centre Bratislavy. Snahou majiteľky je urobiť z neho centrum spoločenského kontaktu klubového charakteru. Miesto relaxu, kde sa nikto nemá cítiť znevýhodnený. Rovnaké miesto tu patrí mužom aj ženám. Umocňujú to tradičné procedúry, ktoré sa poskytujú tak, ako sú stáročia zažité v Ázii. „Holistický prístup k človeku je uplatňovaný v ázijskom svete a uplatňujeme ho aj my. Poskytneme vám dostatok intimity, ale aj spoločenský kontakt, tak ako som to sama zažívala pri svojich cestách do Ázie. Veľmi sa mi to páčilo. U nás sa zvyčajne masážne centrá budujú ako beauty farmy pre ženy popri kozmetických salónoch, ale mne chýbalo miesto na skutočný relax s charakterom unisex. A tak som sa rozhodla, že takéto miesto vybudujem,“ hovorí Dagmar Ulická a pokračuje: „Prechádzka plážami Thajska, Thajská herbal masáž, Rituál thajskej masáže, Sútok dvoch riek, Tanec na pláži, V tieni palmy, Príliv a odliv a Java LULUR – to je len štartovacia ponuka, to je naše Palawi menu. Ak sme vzbudili váš záujem, kontaktujte nás. Radi vás privítame. Aj s vašimi priateľmi.“

Alica Štrbavá           Photos: Palawi Archive

Viac informácií: www.palawi.sk