Autentické príbehy, nadčasové témy

Týždeň módy v Paríži – Louis Vuitton hlási príchod

0

Týždne módy znamenajú pre všetkých obdivovateľov „high fashion“ čosi, ako Vianoce pre deti, či dovolenky pre dospelých. Všetci netrpezlivo čakajú na zverejnené dátumy týchto skvelých eventov, a je im jedno či sa konajú v Paríži, New Yorku, Madride, Hongkongu alebo v Miláne. V mnohých prípadoch sú rozhodnutí precestovať veľké diaľky, aby mohli sledovať nové kreácie známych návrhárov.

Tento týždeň sa v Paríži predviedli všetky top značky, ktoré v módnom svete niečo znamenajú. Každá značka sa snaží zaujať, a to nielen samotnými modelmi na mólach alebo atraktívnymi modelkami, ale v poslednom čase sa čoraz častejšie snažia umiestniť svoje prehliadky na netradičné miesta. Buď si vyberajú sklady, alebo múzeá či známe miesta, hojne vyhľadávané turistami. Francúzska značka Louis Vuitton a jej dvorný návrhár Marc Jacobs sa tentoraz rozhodli situovať svoju prehliadku na parúžsku stanicu, kde spoločnosť divákom či modelkám robila mohutná parná lokomotíva s luxusnými vozňami.

Cieľom návrhára bolo zvýrazniť samotné modely, ale takisto aj kabelky aj batožinu, ktoré patria k najvyhľadávanejším na svete. Na prehliadke sa stali súčasťou divadla, ktoré sa na stanici rozohralo. Okrem modelov a batožiny si vo vedľajších „úlohách“ zahrali aj klobúky a topánky tejto značky. Pred očami návštevníkov tak defilovali modelky v retro modeloch a spolu s nimi sa predstavili aj štatisti, ktorí v úloháchpomocného personálu sprevádzali dievčatá presne tak, ako by práve vystúpili z Orient Expresu.
Či sa zámer tvorcu a spoločnosti Louis Vuitton podarili posúďte sami.

CALVERA                                                                                       Photos: ISIFA

www.louisvuitton.com