Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Umelá inteligencia so slovenskou pečaťou: InoCloud a DimensionLab šíria inovácie za hranice SR i Európy

- Reklama -

Umelá inteligencia v spoločnosti rozvírila búrlivé diskusie a rozdelila ju na dva tábory. Niektorí sa obávajú rizík, ktoré so sebou prináša, iní zase veria v jej potenciál. Pri správnom nastavení, testovaní a trénovaní totiž dokáže pomáhať v rôznych oblastiach od dopravy, cez medicínu, obchod, marketing, priemysel, energetiku, až po oblasti ako je napríklad aj boj proti dezinformáciám.

  • Slovenská spoločnosť InoCloud ohlásila novú spoluprácu so start-upom DimensioLab
  • InoCloud vyvinul inovatívne riešenie pre firmy pracujúce s umelou inteligenciou: dátovú platformu s vlastným softvérom a hardvérom. Firmám pomáha napríklad pri trénovaní algoritmov, testovaní veľkých dátových modelov či spracovaní veľkého množstva dát
  • InoCloud riešenia sú vhodné pre firmy z rôznych oblastí ako napríklad doprava, priemysel,  virtuálni asistenti, medicína, energetika a mnohé ďalšie
  • DimensionLab vyvíja vlastný softvér novej generácie. Jeho platforma Siml.ai dokáže vytvoriť virtuálne simulácie fyzikálnych experimentov, ktoré môžu byť až 50 000 krát rýchlejšie ako doteraz

„Transformácii Európy v oblasti umelej inteligencie pomáhajú aj firmy zo Slovenska, ktoré posilňujú našu globálnu konkurencieschopnosť, ale aj hľadajú jej efektívne uplatnenie. Naša krajina má potrebný ľudský kapitál aj technológie na to, aby sme umelú inteligenciu mohli správne používať, trénovať aj testovať,“ uvádza Tomáš Meliško, CEO slovenskej technologickej spoločnosti InoCloud.  

Práve InoCloud patrí medzi spoločnosti zo Slovenska, ktoré aktívne reagujú na tieto výzvy pomocou svojich inovatívnych riešení a AI platformy. Tá kombinuje svoj vlastný hardvér a softvér, ktorý firmám pracujúcim s umelou inteligenciou ponúka vysoký výpočtový výkon, ale aj možnosť kvalitného spracovania dát. Riešenia spoločnosti sú tak vhodné pre širokú skupinu firiem, start-upov, scale-upov, ale aj korporácií na tréning algoritmov či veľkých dátových modelov.

Potenciál spoločnosti drieme hlavne v oblastiach ako je trénovanie autonómneho riadenia, vývoj medicínskych riešení, virtuálnych asistentov, simulácie vo vede a výskume, ale aj ďalších oblastiach. „Firmám vieme poskytnúť výpočtový výkon potrebný pre najnovšie technológie v oblasti umelej inteligencie, ale aj im pomôcť s tréningom či testovaním ich riešení,“ vysvetľuje Tomáš Meliško.

omáš Meliško, CEO InoCloud

SILNÉ SPOJENIE SLOVENSKÝCH FIRIEM SA POSÚVA AŽ ZA HRANICE EURÓPY

InoCloud už spojil sily s viacerými firmami využívajúcimi umelú inteligenciu. Jednou z nich je aj košický technologický start-up DimensionLab. Ten sa zameriava na vývoj vlastného softvéru novej generácie s názvom Siml.ai, ktorý je vhodný pre inžinierov, vedcov a vývojárov, pričom výrazne zjednodušuje využitie špeciálnych typov neurónových sietí pre aplikácie vo fyzike a inžinierstve. Užívatelia v ňom vedia tvoriť simulačné modely reagujúce na vstupy v reálnom čase s možnosťou interaktívnych vizualizácií virtuálnych fyzikálnych experimentov, a to vďaka kombinácii fyzikálnej simulácie a umelej inteligencie. Siml.ai pritom už dnes začína využívať viacero známych spoločností v strednej Európe a v USA. Požadované virtuálne simulácie komplexných fyzikálnych experimentov totiž dokáže vytvoriť už za pár minút, pričom doteraz to trvalo niekoľko dní. Simuláciu tak dokáže vykonať až 50 000 krát rýchlejšie.

Siml.ai platforma využíva komplexnejšie typy serverov s grafickými kartami pre rýchlejší tréning AI modelov. Dnes však len málo z poskytovateľov cloudových služieb na svete ponúka nástroje na jednoduchý manažment a správu infraštruktúry v rámci servisu v takej kvalite, akú táto platforma potrebuje. „Práve preto sme dlhšie hľadali strategického partnera pre cloudovú infraštruktúru, ktorý by rozumel našim požiadavkám lepšie. Pre nás sa ním stal práve InoCloud, keďže ponúka viacero vylepšení, ktoré pomáhajú pri vývoji našej Siml.ai platformy s cieľom odbremeniť našich užívateľov od náročnej správy výkonného hardvéru. Tí sa totiž potrebujú sústrediť už na samotné simulácie a fyzikálne experimenty. Navyše, InoCloud využíva aj náš výskumný a vývojový tím, konkrétne pre tréning AI modelov fyziky a ich nasadzovanie na riešenie konkrétnych inžinierskych problémov pre viaceré spoločnosti z CEE regiónu a USA,“ vysvetľuje Michal Takáč, CEO spoločnosti DimensionLab.

Dodáva tiež, že spoločnosť aktuálne plánuje silnejšie expandovať do USA v odvetviach ako energetika alebo automobilový priemysel. „Získali sme tam silné strategické dohody s našim partnerom NVIDIA a spoločne s InoCloud-om budeme, počas najbližších rokov, spoločne vyvíjať viacero inovatívnych služieb pre našich zákazníkov,“ dopĺňa Michal Takáč.

„Sme veľmi radi, že DimensionLab sa rozhodol, a to aj v rámci svojho projektu Siml.ai či expanzie za hranice Európy, využívať práve naše služby. Jej výpočty totiž potrebujú bežať v cloude na ultravýkonnom hardvéri a pre užívateľa byť dostupné na jeden klik. A to je práve tá oblasť, v ktorej jej vieme plnohodnotne pomôcť. Tešíme sa, čo naša spolupráca prinesie do sveta umelej inteligencie aj do budúcna,“ uzatvára Tomáš Meliško, CEO spoločnosti InoCloud.  

Zdroj: Tlačová správa

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -