Autentické príbehy, nadčasové témy

Unikátny elektromobil Rimac Nevera a jeho rekord na festivale v Goodwoode

- Reklama -

Rimac Nevera sa stal najrýchlejším sériovým elektromobilom, ktorý kedy vyšiel na kopec Goodwood na festivale rýchlosti “Festival of Speed”, ktorý sa konal v Sussexe.

Rimac Nevera, už teraz najrýchlejšie zrýchľujúce sériové auto na svete a sériový elektromobil s najvyššou overenou maximálnou rýchlosťou, je teraz aj najrýchlejším sériovým elektrickým autom, aké kedy absolvovalo slávny festival. Najrýchlejším sériovým autom tohto víkendu v tejto úžasnej 49,32 sekundovej jazde v nedeľnom meranom rozstrele bolo siedme najrýchlejšie auto.

Spomínaný elektromobil obutý do Pirelli Pilot Sport 4S šoféroval počas víkendu hlavný testovací a vývojový jazdec Bugatti Rimac Miroslav Zrnčević. “Vydať sa na úzky kopec v Goodwoode s úzkymi zákrutami a úsekmi s odklonom je v skutočnosti jedným z najdesivejších miest na rýchle riadenie auta. Ale toto je rekordný rok pre Neveru a výstup do kopca Goodwood bol ďalšou výzvou, ako to prekonať. Som veľmi rád, že som mohol ukázať neuveriteľnú prácu dizajnérskych a inžinierskych tímov,” povedal jazdec.

Festival sa koná každý rok. Závodná trať je dlhá 1,86 km a má celkom 9 zatáčok.

Zdroj: www.rimac-automobili.com

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -